9 Aralık 2019 Pazartesi

Günde 9 Saat Uyuyana Dolgun Maaş İmkanıHindistan'da bir şirket, 8 bin lira maaş karşılığında, günde 9 saat uyuyacak stajyerler arıyor.
Hindistan'da bulunan 'Wakefit' isimli şirket, günde 9 saat uyumak ve bunun karşılığında 100 bin rupi yani yaklaşık 8 bin lira maaş vereceği uykucular arıyor.

Wakefit'in kurucusu ve yöneticisi Chaitanya Ramalingegowda, uykuyu yaşamlarında bir öncelik haline getirmeye gönüllü elemanlar istediklerini söyleyerek bu tuhaf mesleğin asıl amacının, insanlar için ideal uykuyu araştırmak olduğunu belirtti.

8 bin lira maaşla her gün 9 saat uyuyacak kişiler aranıyor! Bakın hangi şartlar var.

Herhangi bir alanda tamamlanmış bir lisans sahip, en az 8 saatlik bir sağlam uyku için yatakta kalacak, kafasını yastığa koyduktan sonra 10-20 dakika içinde uykuya dalacak, uyku ürünleri konusunda güçlü bir bilgiye sahip ve bunların daha iyi bir uykuya nasıl yardım ettiğini bilen bir görüşe sahip olan elemanlar avantajlı.

Ayrıca, geçmişte herhangi bir ortamda uyuyabilme konusunda deneyime sahip olan, kişisel uyku düzenlerine dikkat etmeye ve analiz etmeye odaklanmış, uykuya sosyal medyadan daha çok önem verdiğini kanıtlayan, temiz çarşaf ve süslü pijamalar gibi ayrıntılara dikkat eden uykucular aranmaktadır.

5 yorum:

 1. İlginçmiş,
  Hafta içi 6,5 saat,hafta sonları tatildeyim genelde 8 saat uyurum.Fakat fazla uyku zararlı özellikle uyduktan sonra baş ağrısı ile kalkıyorum.Bu yüzden ideal uyku saati 6-7 saat olarak değerlendiriyorum.Tabi bunu uzmanlar daha iyi bilirler.
  Bunların ölçme amacı nedir?Nasıl bir deney yapıyorlar?Neden 8 saat uyumak?Bunu anlamadım.Fakat zamanla sebebi de açıklarlar yada araştırma sonunda göreceğiz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok uyuyamıyorum dediğiniz gibi baş ağrısı yapıyor, belki ideal olanın dışında olan biz olduğumuz için ideale uyum sağlayamıyoruz bilmiyorum. Sonuçlara bakalım.

   Sil
 2. Olmaz. Günde 9 saat uyuyarak istediğim kadar iç çıkarmam mümkün değil,lütfen ısrar etmeyin. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iş çıkarmam...olmalıydı o tabii.

   Sil
  2. Daha fazla uyursanız mesai yazarlar daha iyi :)

   Sil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR