22 Aralık 2019 Pazar

Blog Yazarak Kazanma İş Fikri


Merhaba arkadaşlar,

İnternetten kazanma fikirleri yazılarında rastlayabileceğiniz bir başlık ile geldim bugün size. Blog yazarak para kazan! Hep bunu söyleyip arkasına belki de çok tutulan bir kaç blog içerik türü de eklendikten sonra bizi bizle bırakan yazılar. Blog yazarak yüksek kazançlar edebilirsiniz, en çok hangi türde yazılar tutuyor biliyor musunuz?! Teknoloji, yemek, seyahat, spor, kazanç, eğitim, sağlık, moda vs. bir çok tür sunulur sizlere. Aslına baktığımızda temel insan gereksinimleridir hepsi. 

Bu öneriler doğrultusunda mıdır bilmem birçok blog yazarı da bu türler üzerinde yazar, çizer. Kişisel yazan blog yazarlarında da ilgi alanlarına göre bunların birkaçı yer alması tabi ki doğaldır.

Bende blog yazmanızı öneriyorum tabi. Sadece kazanç elde etmek için değil ama huzur, mutluluk içinde yazılmalı, beğenilmek, tercih edilmek bunları kazanmak ya da kaybetmek sizin elinizde. 

Bugün farklı bulduğum ve tüm bloglara değer katacağını düşündüğüm bir blog içerik türünden bahsetmek istiyorum. Giderek artan bloglar ve blog yazarlarının magazin haberleri yapılabilir. Bunun için aktif bir kişi olmanız önemli. Gerek bloglar da dolaşarak, gerek blog yazarları ile iletişime geçerek aldığınız bilgileri, bloglar da gördüğünüz farklı şeyleri paylaşarak blogların nabzı tutulabilir. 

Birkaç blog yazarının birleşerek yapabileceği bu çalışma için şuan bakmış olduğum 'blogmagazin' domaini de hiç kullanılmamış. Birkaç blog yazarı çeşitli kategorilerde (içerik, röportaj, haber vb.) bilgi paylaşımı yaparak türünün ilk örneğini verecek bu çalışmayı ileriye taşıyabilirler.

Üzerinde çalışılmış ve ilk defa yapılacak bu şekilde bir çalışmanın kısa sürede ilgi odağı olacağını, dolayısıyla da gelir elde edeceğini tahmin ediyorum. 

4 yorum:

 1. mesai harcanan bir işlem sonuçta blog yazmak tabii ki karşılığında para kazanılırsa daha da mutlu olur insan değil mi

  YanıtlaSil
 2. Bloglarda en aktif kişi olarak tanıdığım sadece deeptone vardı, o dediğin özelliklere sahip..Blog yazarlarıyla ilgili magazin haberleri fikri de güzelmiş,umarım bu konuda başarılı olunur..Elinize sağlık..😊

  YanıtlaSil
 3. Blog yazarak çok fazla para kazanana rastlamadım ben tabi çok aşırı profesyonel ve tam zamanlı yapanlar belki istisna olur ama bu işten hiç anlamayan ben bu iten para kazanırım diyenler hiç buyana gelmesin direk devam etsin.

  YanıtlaSil
 4. Ben varım..karşılık beklemeden yazabilirim..Word pres bir site açarsanız mutlaka haberim olsun...

  YanıtlaSil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR