26 Kasım 2019 Salı

Sony'den PlayStation 5 Konsept Videosu


Sony, kısa süre önce merakla beklenen yeni konsolu PlayStation 5 çıkış tarihi ile ilgili net bir açıklama yaptı. Şirket, konsolun 2020 yılının sonlarında satışa çıkacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından, konsol ile ilgili sızıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak, PlayStation 5 konsept videosu yayınlandı.


Sony’nin yeni konsolu 2020 yılının sonlarına doğru karşımıza çıkacak. Şimdilik net bir tarihin belli olmadığı konsol, Xbox Scarlett ile sıkı bir rekabete girecek.

Üçüncü nesil AMD Ryzen işlemcilerden gücünü alacak olan konsolun ekran kartı kısmında ise Işın İzleme özelliğine sahip Radeon Navi yongasına yer verilecek. Bu açıdan baktığımızda performans noktasında tamamen yeni bir donanımla karşılaşacağımızı belirtebiliriz. Yeni konsolun depolama birimi SSD olarak güncellenecek. Bu sayede yükleme süreleri ve kullanım sırasındaki performansta da büyük artışlar yaşanacakt

2 yorum:

  1. Biz de PS 4 var,sadece oyun kumandasıyla oynanması zorlaştırıyor..Bir türlü alışamadık..Klavye ve mouse özellikli olsa çok iyi olurdu ve satışında da bayağı bir patlama olurdu herhalde..PS 5'de öyleyse işimiz zor demektir..

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Silahla aksiyon oyunları ve strateji oyunlarında klavye mause futbol, araba yarışı, dövüş oyunlarından joystick daha iyi tercih oluyor bence.

      Sil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR