29 Kasım 2019 Cuma

Kısa Kısa Tavsiye Filmler Serisi 2


Merhaba arkadaşlar,

Film tavsiyelerime devam ediyorum. Bu paylaşımlar birbirinden farklı türlerde olacak ve tabi ki en iyi filmler bunlardır diyemem. Lakin tamamen pişmanlık olan filmlerden kendimi korumaya çalışıyorum.


Kızıl Serçe  (Red Sparrow) 2018 Yapım İzleyin


Son dönem sinemanın yükselen yıldızı  Jennifer Lawrence, onu Açlık Oyunları filminden de tanıyorsunuz. O artık gizli istihbarat servisine çalışan müthiş eğitimli bir ajan. Rus güvenlik servisinde eğitimli ve baştan çıkarıcı 'serçe' olarak yetiştirilen Dominika'nın yaşadıklarını soluksuz izleyeceksiniz. 


Fırtına Anı (Durante la Tormenta) 2018 Yapım İzleyin


Özel bir fırtına anı geçmiş ile gelecek arasında köprü kurabilir mi? Bu fırtına anını kullanarak yapılan zaman geçişleri istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarabilir. 25 yıl önceye giderek bir çocuğun hayatını kurtarmak oldukça ilgi çekiciydi.


Ay (Moon) 2010 Yapım İzleyin


Sam, 3 yılını Ay'da geçirir ve bir süre sonra işler kontrolünden çıkar. Sam neden burada olduğunu sorgulamaya başlar ve artık eve dönmek tek gayesidir. Bu dönüş düşüncesinde bazı yuhaflıklar farkeder ve uzay istasyonunda kurduğu hayatın aslında ne olduğunu anlamaya başlar.

12 yorum:

 1. Kızıl Serçe ve Moon baktım, Fırtına Anı ise şimdi listeme girdi. Kızıl Serçe müthiş bir aksiyon ve ters köşeleri ile çok iyi gerçekten ama ailecek bakılmayabilir, Moon aileli izlenebilir. Teşekkürler, bu seri güzel devamını bekliyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uzun zamandır biriktiriyorum devamı gelecek teşekkür ederim

   Sil
 2. Moon filmini izledim ama blogtan fırsat kalmadığı için diğerlerini izleme fırsatı bulmadım henüz aklımızın bir köşesinde olsun tanıtımlar için saolun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet hocam bloglar fazlaca zamanımızı alıyor odaklanamıyoruz teşekkürler

   Sil
 3. "kısa filmler" az zamanda harika olay zinciri ile anlatım yapan filmler ben çok seviyorum tavsiye için teşekkürler

  YanıtlaSil
 4. Kızıl Serçe çok niyetlenip de bir türlü izleyeme fırsatı bulamadığım bir film. Moon fena değildi. Fırtına anı ise biraz daha bütçeyi zorlasalar çok iyi bir film olacakmış hissi bıraktı bende. Yeni önerileri bekliyoruz :)

  YanıtlaSil
 5. Bütçe konusu önemli tabi ya da anlatmak istediğini yansıtmakta sorunlar yaşama olayı büyük sıkıntı gerçekten. Mesele Coherence filminde de anlatılmak istenen şeye düşük bütçeli ve aceleci bir yaklaşımla ulaşılmak istenmişti lakin film eleştirmenleri anlatılan konu açısından iyi değerlendirmelerde bulunmuştu https://www.youtube.com/watch?v=cK_cuAB9sOg

  YanıtlaSil
 6. Jennifer Lawrence i çok beğenirim. Çok az filmi beni hayal kırıklığına uğrattı ama genelde seviyorum filmlerini

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açlık Oyunları filminde sevmeye başladım oyunculuğunu Kızıl Serçe'de de oldukça iyi.

   Sil
 7. Kızıl Serçe izlemek istediğim bir filmdi. Sayenizde hatırlamış oldum. Teşekkürler.

  YanıtlaSil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR