31 Ağustos 2019 Cumartesi

Topluluk Standartlarına Aykırı Site Linki ÇözümüMerhaba,

Facebook'ta web site linkini paylaşanların korkulu rüyası Facebook tarafından web site linklerinin engellenmesi. Lakin bir şekilde bu engellemeye düşebiliyoruz.

Facebook'un bizi ya da sitemizi engellemesinin bir çok nedeni var. Yakın zamanda hepsini deneyimledim. Tabi art niyetli düşman kesilen insanların katkısını da azımsamamak gerekiyor.

Facebook kimleri neden engelliyor?

- Facebook, genellikle yeni hesapları pek hoş karşılamıyor, sizi stajer olarak değerlendiriyor ve en ufak hızlı hareketiniz ya da hızlı paylaşımınız da engelliyor.

- Profil resminizin gerçek kişi resmi olması önemli, blogunuzun logosunu ya da herhangi bir kahramanı kullandığınızda yine toleransınız çok az oluyor. Nefes almanıza bile dikkat etmelisiniz.

- Yeni hesapların hızlı arkadaş ekleme hareketleri de Facebook'un filtresine takılan bir durum. Hızlıca kişi eklediğiniz de ya da sizi eklediklerinde de en iyi ihtimal uyarı ya da çeşitli onay testlerinden geçebilirsiniz.

- Toplu link paylaşmamanızı özellikle tavsiye ediyorum. Anında spama düşebilirsiniz.

- Blog link paylaşımlarımız özellikle de -benim tahminim- birilerinin şikayeti nedeniyle engelleniyor ve hiçbir hesaptan paylaşım yapamıyoruz. Toplum Standartlarına aykırı yaftası alan blogunuz bazen kısa süreli, bazen ise süresiz banlanıyor.

Peki çözümü nasıl olacak? 

Facebook'ta blog linki engellenmiş bir çok blog yazarı var.Tabi ki yeniden bloglarını serbestçe Facebook'ta paylaşmak istiyorlar. Bunun için yapılması gereken en mantıklı şey ban yemiş siteye referans olmak olacaktır.

Yani profilinizde https://www.isbufikirbu.com/ adresini paylaştığınızda

Böyle bir uyarı ile karşılaşacaksınız, bize bildir kısmından

Lütfen bunun neden bir hata olduğunu düşündüğünüzü açıklayın

Kısmına blogun güvenilir, topluluk standartlarına aykırı olmadığını belirtmeniz gerekir. 

Bu konu ile ilgili İşbufikirbu okuyucularından ve

Facebook Grubu Büyük Blog Yazarları Birliği'ne açtığım bu konudan desteklerinizi bekliyor olacağım.

***Eğer sizde böyle bir sorunla karşı karşıya iseniz Büyük Blog Yazarları Birliği'nde açacağınız konu ile destek isteyebilirsiniz. 


14 yorum:

 1. Detaylı bilgiler için tesekkurler

  YanıtlaSil
 2. Facebooktan hiç link paylaşmadım şimdiye kadar:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim blog linkimi deneyin yine paylaşamayacaksınız :) bize bildir kısmından referans olursanız sevinirim teşekkürler

   Sil
 3. Yazdıklarınızın birçoğunu bloğun açıldığı ilk aylarda yaşadım, çünkü dediklerinizi yapmıştım. hızlı üye ekleme, link yapıştırma vs. Artık link yapıştırmıyorum, yazının en altındaki paylaş kısmından yapmaya çalışıyorum. Referans kısmını yapmaya çalışırım, bakıcam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siz yine de temkinli olmayı elde bırakmayın. Bloglar ilginç bir şekilde giderek artıyor Google ve Facebook arasında muhteşem bir mücadele var. Link paylaşma olayı da çok basit paylaşmak istediğinizde zaten sayfa açılıyor teşekkür ederim.

   Sil
 4. Facebook engeliniz kalkmış gibi görünüyor şuan :) Umarım tekrar aynı sorunu yaşamazsınız. Tabii hepimizin bu konuda dikkatli olması gerekiyor zira Facebook'un sağı solu belli olmaz :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler elinize sağlık çok hassas davranıyorum bu konuda

   Sil
 5. Teşekkürler erhan bey bir çok arkadaşa ışık oldunuz :)

  YanıtlaSil
 6. Topluluk standartlarına aykırı site linki konusundan zaman zaman hepimiz muzdarip oluyoruz. Tamam bir link çok fazla paylaşıldığında Facebook bundan hoşnut kalmıyor. Amma velakin bize gelen bir yorum, bazı şahısların sırf link spamlamak için grup kurduğu yönünde. Yani aynı zamanda uğraşanlar da var Erhan Bey maalesef. Sizin link hala düzelmemiş. Ben şimdi gereken biçimde Facebook'a bildirimde bulunurum. Ne kadar çok kişiden bildirim giderse o kadar çabuk düzeliyor link. Geçmiş olsun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düzeldi elinize sağlık blogcular birlik olarak her zaman güzel işlere imza atmışlardır.

   Sil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR