23 Ağustos 2019 Cuma

Huawei Binlerce Kişiye İş İmkanı Sunacak


Huawei teknoloji pazarında büyümenin adımlarını atmaya başladı. Firmanın büyüyen pazar payı binlerce kişiye de iş kapısı olacak.

Çinli teknoloji devi Huawei küresel pazarda daha fazla rekabet edebilmek ve Amerika Birleşik Devletleri’nden teknoloji beklemekten ziyade kendine güvenmek için yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Son olarak, bununla ilgili Rusya’da yeni bir adım atan şirket, Moskova ve St. Petersburg için harekete geçti. Huawei Rusya içindeki iki araştırma merkezinde yenilikler yapıyor.

Huawei'nin Rusya’da iki araştırma merkezi bulunuyor. Son çıkan haberlere göre şirket bu merkezler için harekete geçti. Ar-Ge merkezlerine önümüzdeki 6 yıl içinde daha fazla personel alacak. Hem Moskova’da hem de St. Petersburg’da yer alan merkezlerde 500 kişi çalışıyor. Ancak bu rakamın 2019 yılının sonuna kadar 500 yeni araştırmacıyla 1.000’e çıkarılması bekleniyor. 2025 yılında ise 1.000 yeni çalışan daha işe alınacak.

Bu yeni işe alımların, Rus bilim topluluklarından, üniversitelerden ve araştırma merkezlerinden destek almasa bekleniyor. Başta da dediğimiz gibi bu hamle şirketin, küresel pazarlarda rekabet edebilirliğini artıracak. Aynı zamanda ABD’den teknoloji beklemek zorunda kalmayacak.

Bu yılın H1 Business sonuçlarına göre Huawei, yapay zeka, robotik, 5G ve yongalar için kullanılması için Ar-Ge’ye toplamda 17.4 milyar dolar yatırım yapmış durumda.

2 yorum:

  1. Huawei ABD ile yaşadığı krize rağmen büyümeye devam ediyor demektir. Helal olsun. Biz ülkece izlemeye devam edelim tabi.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. ABD'nin ekonomik anlamda Çin'den korktuğu artık fazlasıyla belli oluyor. Bununla ilgili sinema yapımları da ama bu yükselişe karşı koyamayacaklarını söyleyebilirim. Çünkü Çin 7/24 çalışıyor :)

      Sil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR