26 Ağustos 2019 Pazartesi

Dünya'nın Sonunu Bir Göktaşı GetirebilirElon Musk bir kez daha Twitter’da dikkat çekici açıklamalar yaptı. Ünlü girişimciye göre Dünya’ya elbet bir gün bir göktaşı çarpacak. Daha kötüsü de buna karşı hiçbir savunmamız yok.
Elon Musk, Twitter’da yaptığı enteresan açıklamalar ile tanınan bir isim. Daha önce de attığı tweetler ile gündeme gelen, hatta bu yüzden başı belaya da giren Musk, şimdi de göktaşları hakkında enteresan bir açıklama yaptı.

Daha önce de bahsettiğimiz üzere Apophis adlı bir göktaşı, gezegenimizin yakınlarından geçecek. İsmini Antik Mısır’ın kaos tanrısından alan göktaşı, uydularımızdan daha yakın mesafeden geçecek.Elon Musk, konuyla ilgili attığı tweette “Harika isim! Bu göktaşı için endişelenmedim ama eninde sonunda büyük bir kaya Dünya’ya çarpacak ve şu anda buna karşı hiçbir savunmamız yok.” diye yazdı.

Apophis özelinde bakıldığı zaman bu 350 metre genişlikteki devasa taş parçası, gezegenimizin yakınlarından geçen en nadir gök taşlarından biri olarak göze çarpıyor. Genelde bu kadar büyük cisimler çok daha uzak yörüngelerden geçip gidiyorlar. 

Apophis, zarar verme potansiyeline sahip olan 2000 bilinen gök cisminden bir tanesi arasına alınmış olsa da gezegene çarpma ihtimali 100 binde 1 olarak hesaplanıyor.

6 yorum:

 1. Katılıyorum Musk'a, belki de kıyamet böyle olacaktır, kimbilir. Tabi buna karşı bir savunmamız yok demesi de insanın acizliğini gösteriyor galiba.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanlığın doğa karşısında acizliğini her defasında görmemiz mümkün oluyor.

   Sil
 2. Elon Musk'ı görünce hemen okuyayım dedim. Kendisinin açıklamalarını merakla takip ediyorum. Evet gezegenin sonunun bir göktaşı getirebilir. Ve bilim halen buna bir çözüm bulamıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kadar başı boş gezen taşın bir gün bizim atmosferi nişan alacağı bir gerçek sanırım.

   Sil
 3. Kimse üzülmesin musk söyleyin göktaşlarından önce biz getireceğiz dünyanın sonunu :)

  YanıtlaSil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR