Hayatla Oyun Oynamak

Etiket:

12 yorum:

 1. Çokkkkk güzel kaleme almışsın. Çok beğendim 👍😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.

   Sil
 2. Başarılı bir yazı olmuş farklı ve güzel bir anlatım özellikle başlıkla uyum sağlayarak konuyu tavla oyunu üzerinden anlatmanızda iyi bir fikir olmuş önemli olan yazmaktı ama siz iyi de yazarak artı değer kazandırmışsınız benim yazdığım başlığa emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başlığı severek yazdım güzel bir başlık seçmişsiniz Engin bey ben teşekkür ederim.

   Sil
 3. işbufikirbu hayatla oyun oynamak adına güzel bir yazı çıkarmışşınız örnekler ve benzetmeler yerinde olmuş teşekkürler bizler içinde örnek bir yazı oldu geliyoruz arkanızdan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim sizlerinde oyun dünyasını merak etmiyor değilim bekliyorum

   Sil
 4. Genelikle santranç örneği üzerinden gidilir ama siz tavla örneğiyle gayet yaratıcı, farklı bir mantık yürütmüşsünüz. Çok da iyi anlatmışsız. Tebrikler :)

  Madem ki hayat bir oyun ve biz de birer oyuncuyuz, öyleyse rollerimizin hakkını verelim ve en iyi oyunumuzu oynayalım hayatla :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ikisinin de eski bir tarihi var ama bana tavla şu nedenle hayata daha yakın gibi geldi:
   "Karşılıklı 6 hane 12 ayı, iki farklı renkte 15'er pul ise bir aydaki 15 gece ve 15 gündüzü, karşılıklı 12 hane ise günün 24 saatini sembol eder. Tavlanın 4 köşesi mevsimleri ifade eder"

   Sil
 5. Ben hayatla oyun moyun oynamayı gram sevmiyorum her defasında “lan büşraaa saf saf hareket etme seni çıtır çıtır yerim otur aşşağa” diyip nakavt ediyo beni.🙄😁Tabiri caizse Tırmalamıyorum artık.
  Sezen Aksu’nunda şarkısında dediği gibi “Gelsin hayat bildiği gibi gelsin.İşimiz bu,yaşamak💁🏻‍♀️“

  YanıtlaSil
 6. Harika bir yazı. Kader bir senaryo. Bizler de bu senaryo içerisinde birer oyuncuyuz. Senaryoyu değiştirmek ne kadar mümkün tartışılır. Ancak aynı senaryoyu farklı oyuncular çok farklı kalitelerde oynayabilir. Önemli olan hayatla oyun oynamak.

  YanıtlaSil
 7. Çok güzel ifade etmişsiniz, tebrikler. Bana da fikir verdiniz, kafamda bir şeyler şekillendi yazacağım yazı için :)

  YanıtlaSil
 8. Teşekkür ederim, hayat ile ilgili anlatmak istediklerinizi rahatlıkla sunabileceğiniz bir başlık oldu. Yazılarınızı bekliyoruz teşekkürler

  YanıtlaSil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR