Dünya Dışı Yaşam Neden Araştırılıyor?

Etiket:

8 yorum:

 1. Evrende yalnız değiliz, yapılan araştırmalar illa ki yeryüzünde kullandığımız diğer teknolojik buluşlar içinde kullanılabilir. Hava taşıtlarında kullanılabilir, meteor yağmurlarını önceden belirleyebiliriz. İnsandan daha üstün canlıların yaşadığı gerçeği vardır. 51 Bölgede 'Tersine mühendislik' yapılmaktadır.

  YanıtlaSil
 2. Bence bilindiği halde saklanıyor ben buna inanıyorum

  YanıtlaSil
 3. Yakın gelecekte yaşamın elverişli olmadığı gezegenleri insanlar bir şekilde yaşanır forma dönüştürmeyi başaracaklar. Zira çoğalan dünya nüfusu için alternatif yaşam alanlarına ihtiyaç olmakta ve olacak.

  YanıtlaSil
 4. İnsanoğlu'nun kendisi dışındaki yaşamlara karşı olan merakı malum. O sebeple dünya dışı yaşamları araştırmak çekici geliyor. Ancak asıl önemli sebep bana göre artık dünyanın insan ırkı için dar gelmesi. Kaynaklar tükeniyor. Dünya ciddi bir kaynak savaşına doğru adım adım ilerliyor. Haliyle yeni yaşam alanları keşfederek, yeni kaynaklara ulaşarak bir şekilde tutunma savaşı bu.

  YanıtlaSil
 5. Bence uzaylılar bizim cehaletimizi ilkelliğimizi görüp kendilerini görünmez falan yapmıştır Erhan Bey. :)Bu nedenle onları hiç göremiyoruz. O denli ilkeliz ki yaşadığımız dünyayı katlettik. Daha ötesi var mı. Arasınlar bakalım başka gezegen. Dünya bitti sıra Marsta, o biterse Satürn, Neptün falan. Güneş sistemi bitene kadar devam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tüketmeyi seviyoruz dediğiniz gibi bizden saklanıyor olabilirler bunlar dünyayı yedi bize ne yapmaz diyorlardır :D

   Sil
 6. Hep derim; insan gezegenin mikrobudur! Hem de en tehlikelisinden. Gülhan'ın dediği gibi Dünya dışı canlılar varsa, muhtemelen insan denen virüsten saklanıyorlar. Eee haksız da sayılmazlar :)

  Dünya dışı yaşam hakkında şimdilik hiçbir kanıt bulunmadığından henüz varsayımsaldır ama dünya dışı yaşam keşfedilirse, muhtemelen bu tüm zamanların en büyük keşfi olacaktır.

  YanıtlaSil
 7. Yaşam bulmak falan hikaye hocam. Tek dertleri kaynak, dünyada fosil yakıtlar bitti bitecek. Gözlerini uzaya çevirdiler.

  YanıtlaSil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR