21 Haziran 2019 Cuma

Blogger Bloglarda Blogspot.com.tr Uzantısını Kaldırma


Merhaba,

Blogger bloglarda blogspot.com uzantılarının sonuna .tr eklenmiştir. Yani isbufikirbu.blogspot.com.tr adreslerini isbufikirbu.blogspot.com yapacağız. Bunu kaldırmak ve eski haline döndürmek için aşağıda belirttiğim işlemleri sırası ile yapınız.

Blogspot sitelerden TR uzantısını kaldırma


 • Sırasıyla Blogger yönetim paneli > Şablon > HTML’yi Düzenle adımlarını uygulayın.
 • Açılan kod sayfasından  <head> etiketini aratın (CTRL+F tuşlarına basıp aratabilirsiniz).
 • Bulduktan sonra <head> etiketinin altına aşağıdaki kodu ekleyin ve şablonu kaydedin.


[su_note note_color=”#f9f9f9″]<script type=’text/javascript’> var str= window.location.href.toString(); if ((str.indexOf(‘.com/’))==’-1′) { var str1=str.substring(str.lastIndexOf(“.blogspot.”)); if (str1.indexOf(‘/’)==’-1′) { var str2=str1; } else { var str2=str1.substring(0,str1.indexOf(‘/’)+1); } window.location.href =window.location.href.toString().replace(str2,’.blogspot.com/ncr/’); } </script>[/su_note]

Artık blogunuz .blogspot.com.tr şeklinde değil eskisi gibi .blogspot.com olarak çalışmaya devam edecektir.


10 yorum:

 1. Güzel bilgilendirici bir paylaşım teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. Blog yazarları için çok güzel bir yazı olmuş

  YanıtlaSil
 3. Yanıtlar
  1. Yazılar ile alakalı bir durum yok, blogspot.com olarak açılan ve dağıtılan linkler blogspot.com.tr güncellenince bir takım blog yazarları rahatsız oldu onu düzeltmek adına

   Sil
 4. Bloglar tr uzantılı olunca global görüntüsünü kaybetti, rahatsızlık duyulması normal. Yerel bir haber sitesi için çok sorun değil ama serbest yazan bloglar için çok hoş görünmüyor tabi. Yazınız rehber niteliğinde, teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. İzlediğin programları, filmleri, YouTube videolarını notlamak istersen; bu sayfa tam sana göre. Film afişlerinin altındaki yıldızlarla notunu ver. İzleyecek olanların seçici olmasında katkıda bulun. Sayfama bekliyorum :)

  YanıtlaSil
 6. bende sanırım böyle bir sıkıntı yok ama bir kontrol edelim teşekkürler.

  YanıtlaSil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR