15 Mayıs 2019 Çarşamba

Watchmen Bu Sefer Dizi Olarak İzleyici İle Buluşacak


2009 yılında süper kahramanların ölümlerinin araştırıldığı Watchmen filmi HBO tarafından dizi serisi haline getirildi ve ilk fragmanı yayınlandı.

Watchmen dizisi, filmin yeniden çevrimi değil; devamı konumunda şekillenecek.


Fragmana baktığımızda Rorschach karakterinden ilham alındığını görüyoruz. Lakin bu bildiğimiz Rorschach değil, onun fikirlerini izleyen koca bir topluluk. V For Vendatta filminde, V maskesi takıp onu takip eden insanları fazlasıyla andırıyorlar.

Damon Lindelof'un senaryosunu yazıp ekrana taşıdığı "Watchmen", başlıca rollerinde Jeremy Irons, Regina King, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Adelaide Clemens, Hong Chau, Andrew Howard, James Wolk, Jean Smart ve Yahya Abdul-Mateen II gibi isimleri buluşturuyor.

1986'da basılan Alan Moore ve Dave Gibbon imzalı çizgi romandan uyarlanan dizi, orijinal Watchmen evreninde geçen yepyeni bir hikayeyi ve karakterleri takip edecek. Senaryo, gizemli bir cinayet davasına atılan karakterlerin büyük bir komployla karşılaşmalarını işleyecek ve film uyarlamasından da esintiler taşıyacak. 

4 yorum:

 1. Ilgi gorecege benziyor
  Değerlendirme ve tavsiye için editöre tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. HBO iyi işler çıkarmaya başladı bakalım bu nasıl olacak

   Sil
 2. En iyi çizgi roman karakterlerinin en iyi uyarlama filminin en iyi olacağına inandığım dizisi çıkıyor , mutlu olmamak elde değil

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi bir uyarlama olursa uzun süre devam edecektir teşekkürler

   Sil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR