22 Mayıs 2019 Çarşamba

Ay'da Yaşam İçin Geri Sayım BaşladıDünya manzaralı bir yaşam. Ay'da hayatın inşası için yeni bir proje Blue Moon. Amazon CEO'su Jeff Bezos, Ay'da yaşamak için dev bir adım attı.

Blue Moon girişimi, girişimcilerin alan işletmeleri başlatabilmeleri için Dünya'nın doğal uydusunun yüzeyinde altyapı oluşturmayı hedefliyor. Bezos, bunu yaparak gelecekte enerjimizin tükenmeye mahkum olduğu gerekçesiyle uzaydaki madenleri gezegene kazandırma ihtimaline değiniyor. Buna ek olarak dev yatırımcı ayın endüstriyel üretim için de ideal bir yer olduğunu, zira uydunun daha düşük olan yerçekimine bağlı olarak gerekli üretim malzemelerinin yüzeyden alınması için 24 kat daha az enerji harcanması gerektiğini belirtti.

Birkaç yıl önce, Bezos projeyi ilk kez tanıttığında Ay üssü inşa etme görevine Ay'a "birkaç ton kargo" göndererek başlayacağını söylemişti - bu planın tam olarak halen şirketin yapmak istediği şey olduğu görülüyor. Bezos, sözlerini şu cümleyle sonlandırdı: "Şimdi Ay'a geri dönme zamanı, bu kez bunu orada kalmak için yapacağız."

8 yorum:

 1. Büyük cesaret, büyük girişim...

  YanıtlaSil
 2. Yanıtlar
  1. Dünya manzaralı bir yaşam gerçekten ilginç olur

   Sil
 3. Ayda yasayabilirmiydim bilmem herseye rağmen dünyamizi çok seviyorum ☺️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yerlisi olur muyuz bilmem ama bir gidip görmek gerekir :)

   Sil
 4. Ayla ilgili ilginç teoriler var yaa. Orada karanlık bir tarafta uzaylıların üssü olduğuna dair. Bayılırım komplo teorilerine :) Bu insanlık dünyayı bitirdi yetmedi ay ve mars kaldı bu gidişle evreni tüketiriz biz. :)

  YanıtlaSil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR