1 Nisan 2019 Pazartesi

Ücretsiz Para Transferi TransferGo Hızla Büyümeye Devam Ediyor


Dünyanın en hızlı büyüyen para transferi şirketlerinden biri olan ve ücretsiz bir servis sağlayan TransferGo, belirlediği hedef doğrultusunda 1 milyon müşteriye ulaştı. 47 ülkede faaliyet gösteren, Londra, Vilnius, Berlin, Varşova ve İstanbul'da ofisleri olan TransferGo'nun portföyüne günde 1.000'den fazla yeni müşteri katılıyor.

2018 sonu itibariyle toplam işlem sayısı 3 milyonu geçen şirketin para transferi hacmi ise 1,3 milyar Euro'yu aşmıştı. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında Türkiye pazarında da faaliyetlerine başlayan TransferGo o günden bu yana Türk nüfusun çok olduğu Avrupa ülkelerinde de yoğun şekilde kullanılıyor.

2018 için Avrupa'daki herhangi bir ülkeden Türkiye'ye para gönderme işlem sayısı 5 katına çıkarken, Almanya'dan Türkiye'ye yapılan transfer özelinde bakıldığında ise bu sayı 10 katına kadar ulaştı. Almanya'yı İngiltere, Belçika, Hollanda ve Fransa gibi Türklerin yoğunlukla yaşadığı ülkeler takip ediyor.

Kısa bir süre içinde 1 milyon müşteriye ulaşmalarından dolayı çok mutlu olduklarını belirten TransferGo Türkiye Ülke Müdürü Senem Öztürk, şirketin büyümesinde Türkiye'nin oynadığı rolün de önemli olduğunu ifade etti. Öztürk, şöyle konuştu: "Şirketimiz Türkiye'ye para gönderimi yapan müşteri pazarında yüksek bir potansiyel gördü ve Türkiye'ye yatırım yaptı. Avrupa'daki Türk nüfusu para transferleri için yüksek ücretler ödemekten kaçınıyor, hızlılık, güvenilirlik ve şeffaflık istiyor. Tüm bu özelliklere ek olarak, hizmetimizde kur sabitleme seçeneğini sunmamız da Türk tüketicisinin TransferGo'yu tercih etmesinde önemli bir rol oynuyor. Türkiye pazarının ve ekonomisinin gücüne, potansiyeline ve geleceğine inanıyoruz, ve bu sayede üye sayımızın ve TransferGo üstünden gerçekleşen işlem sayısının her geçen ay daha da artacağını düşünüyoruz."

10 yorum:

 1. Bilmediğim için sormak istiyorum. Bu tip bir transfer şirketinin yasal dayanağı nedir? Yani mesela bir devlet garantisi ya da arkasında bir banka v.b bir şey var mı? Nasıl güvenip transfer yapabileceğiz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani bu tip girişimlerde devlet güvencesi aranmaz. Yıllarca paypaldan para transferi yaptık neye güvendik?! Büyük yatırımlar olması dışında devlet güvencesi beklenemez.

   Sil
 2. Transfer go ya bakayim, güzel bir özellikmis. Türkiyeye bir ödeme yapmak cok masrafli oluyor 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özellikle yurtdışında olanlar için faydalı olacaktır :)

   Sil
 3. Ücretiz para transferi transfergo kazancı bu işten tam olarak nedir o halde ben onu çözemedim ya da müşteriyi bağlayıp sonra mı para kazanacaklar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Para biriktirmiyor insan biriktiriyorlar demek ki :) sonrası kolay

   Sil
 4. Faydalı bir özellik. İhtiyacı olanlara faydalı olacaktır.

  YanıtlaSil
 5. Transfer go yu ilk kez duyuyorum hemen bakıyorum. İşimize yarayabilir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Para transferini sürekli kullananlar için faydalı olacaktır teşekkürler.

   Sil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR