SEO Uzmanlığı İşine İlgi Artıyor

Etiket:

30 yorum:

 1. az kaldı bizde seo uzmanı olacağız yakında :) güzel bir yazı olmuş yeni iş alanları çıkmakta teknoloji gelişimi ile saygılar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ucundan kenarından istemesek de başlıyoruz. Her blog yazarı blogu için güzel şeyler yapmak istiyor. Bu da onlardan sadece bir tanesi.

   Sil
 2. Yıllar geçtikçe internetle ilgili daha ne meslekler çıkacak bakalım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilgisayar ve internetin büyük kolaylığı hayatımızda giderek daha büyük yer kaplamaya başladı. Dediğiniz gibi yeni meslekler görmemiz mümkün olabilir.

   Sil
 3. Seo uzmanlığı işine olan ilgi artıyor ama gerçekten uzman olan kaç kişi var bunu düşünmek gerek. Günümüzde herkes kendisine bir şeyin uzmanı sıfatını verip ortaya çıkıyor. Anlamadım gitti valla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet uzmanlık nereye kadar, ne kadar, yani bu meslek ile alakalı hala kafalarda soru işaretleri olduğunu düşünüyorum.

   Sil
 4. Biz treni kaçırdık sanırım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 50 yaşındaki İngilizce hocam Çince öğrenmek için kursa başlamıştı. Demem o ki asla geç değil :)

   Sil
 5. Blogumuz icin bazi temel bilgileri bilmek cok faydali oluyor, ancak gecmiste bu konuda calistigim bazi kkisilerde aradigimi bulamadim hayal kirikligi yasadim. En güzel gercekten güvenecegimiz kisi veya ajanslarla calismak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani internet dünyasının güvenirliği hala sorgulanır durumda maalesef

   Sil
 6. Günümüz teknoloji çağında internet siteleri için gereklilik artık profesyonel destek almak..

  YanıtlaSil
 7. Seo uzmanlığı kulağa cekici gelse de bu konuda kendini uzman sanan çok kişi olduğunu görüyorum. Yani bu işin sonunu merak etmiyor değilim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okulu olmayan işler kendi çabaları ile kendini geliştirmeye çalışan kişilere sahne oluyor.

   Sil
 8. Yanıtlar
  1. Zamanla ilgi çekiyor, blog yazarları olarak bizlerde az çok dikkat etmeye çalışıyoruz.

   Sil
 9. Merhabalar, elinize sağlık. Google ve diğer arama motorlarının SEO firmalarına pek sıcak baktığını sanmıyorum ben açıkçası. Sonuç olarak arama motorlarının algoritmalarının nasıl çalıştığını çözen SEO firmaları, diledikleri web siteleri diledikleri konuma yerleştirebiliyorlar. Bunun bir şekilde önlenmesi gerekir bence. Google'un son güncellemeyle yaptığı bazı müdahaleler bu konuda tavrını belirler nitelikte oldu zaten. Backlinklerin önemini yitirmesi gibi. Hatta Kaan Gülten'in düşüncesi de bu yönde. Bu yüzden gelecek vadeden bir meslek mi düşünmek gerekir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi ki teknolojiye bağlı meslekler sürekli değişkenlik gösterecektir. Teşekkürler

   Sil
 10. Bu işe ilginin ve isteğin artması ile birlikte ortaya çok sayıda dolandırıcı çıktı bu kişilere karşı dikkatli olmak lazım, güvenilir kişileri ve firmaları tercih etmekte fayda var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tutan işlere dolandırıcılarda hemen üşüşüyor ne yazık ki teşekkürler

   Sil
 11. Kriz döneminde çoğu marka daha az harcayarak daha etkili işler yapmak istiyor. O nedenle SEO konusu değer bindi. Normal zamanda anlatamadığımız şeyleri kriz döneminde anlatabilir olduk. Keşke ülkece bu tip şeyleri krizler gelmeden önce düşünebilsek. Bu konuda daha önce bir yazı yazmıştım; https://mehmetortac.com/kriz-doneminde-dijital-pazarlama-uzmani-ne-yapmali/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kriz dönemleri akıllı yatırım yapan firmalara kazandırıyor zaten. Teşekkürler

   Sil
 12. Bu alana biraz daha yönelmemiz lazım anlaşılan. :)

  YanıtlaSil
 13. Yazınızı beğendim ama herkes bu işin ana temelini öğrenmek istiyor. Tüm siteler sadece genel bilgi veriyor detay hiç bir yerde yok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O konuyu da şöyle anlatmak isterim. Her insanın yaptığı işler kendinden izler taşır. Tamamen bir insanın kopyası olmak istemeyiz, bu yüzden bilgileri alırken ana hatları ile alırız ve onu kendimize göre detaylandırmalıyız. Yeni detaylar sizde saklı. Teşekkürler

   Sil

 14. Hem bilgi verici hem akıcı bir anlatımla, hem matematiksel seo yaklaşımına göre yazabilmek, bunu da makul mantıklı, okuru yormayacak şekilde yapmak çok zor ve çok zaman alıyor. Bana her gün yazsana diyen birçok arkadaşım var ama bu olanaklı değil seoyla.
  Seo yu hiç dikkate almadan da siteler oluşturulabilir; özellikle kişisel bloglar daha özgürler,serbest stil çalışabilirler, seo odaklı çalışmak zorunda değiller. Ama eğer benim gibi mikro-niş bir alanda, tipik sektörel blog açılmışsa seo mesaisi şart gözüküyor. Olsun, varsın uğraşalım, seviyoruz:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet tamda söylediğiniz gibi sitelerin türleri yapılacak çalışmalarında seyrini belirliyor. Eğer zorlu bir sektörde bir sitenin varsa işiniz daha zor görünüyor. Teşekkürler.

   Sil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR