18 Nisan 2019 Perşembe

İnternet Sayfalarının Sürekli Yenilenmesi Sorunu ve Çözümü

 Biz blog sahipleri artık internetin daimi kullanıcıları olarak internetin birçok alanında aktif olarak yer alıyoruz. Ve ben de yeni gördüğüm siteleri ziyaret olsun, gördüğüm yeni uygulama, uzantı ve programlar olsun denemekten kendimi alamıyorum.

Yine bir çok uzantı vs eklemiş olacağım ki, bugün bir baktım ki giriş yaptığım siteler sürekli yenileniyor. Hani beklersiniz ilk önizleme yüklenme süresi dolduktan sonra aşağıda gösterdiğim alandaki bekleyiniz dairesi bir süre döner ve sonra sitenin ikonu gelir.Tabi bende hemen bir çözüm yolu aradım ve araştırmaya başladım. Birçok öneri var, uzantılarınızı kaldırın, chrome://flags arayüzünü kullanın vs. saolsun birçok araştırmacı arkadaşımız konu ile ilgili dökümanlara yer veriyor paylaşımlarında.

Ben her zaman pratik çözümler bulmaktan yanayım. Ve sizlerle de bu basit düzenlemeyi paylaşmak istedim. Belki sizlerde gerek duyarsınız.

Yeni sekme de bir Chrome sayfası açın. Sağ üst köşede bulunan üst üste 3 noktayı tıklayın. Ayarlar sekmesini açın ve sol üst köşede bulunan menüyü açın. Gelişmiş seçeneğinden sıfırla ve temizle menüsünü bulun.

"Ayarları orjinal varsayılan değerlerine geri yükleyin"

Ve son olarak Ayarları Sıfırla tıklayın.

Bunu yaptığınızda o sayfa yenilemesinden kurtulmuş oluyorsunuz. Ayrıca ben veri kaybı vs oldu mu diye kontrol ettim. Herhangi bir kayıp yaşanmıyor. Sadece Chrome sizi google hesabınızdan atıyor ve sizde yeniden giriş yapıyorsunuz. Kolay gelsin.

4 yorum:

  1. Bilgi için teşekkürler Erhan bey internet sayfalarının sürekli kendisini yeneilemesi gerçekten sorun oluyordu.

    YanıtlaSil
  2. Yanıtlar
    1. Çok rahatsız edici bir sorundu o yüzden paylaşmak istedim o zaman siz bir bakın :) teşekkürler

      Sil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR