Gelmiş Geçmiş En İyi Filmler Seçkisi (3)

Seçilmiş filmlerime kaldığım yerden devam ediyorum. Bu film tanıtımımda bir zaman yolculuğundan söz edilecektir. Bir çok düşünürün ve bilim insanının kafa yorduğu bir konu. Zamanda yolculuk mümkün müdür?Dede Paradoks adı verilen kurama göre geçmişe gitmek imkansızdır. Eğer bir zaman makinesi icat etseniz, geçmişe gitseniz dedenizi öldürseniz ne olur?


Bu bilgileri aldıktan sonra Geleceğe Dönüş filmine inat, aslında geleceğe müdahale edemeyeceğimizi düşünecek miyiz? Tabi bunlar sizi düşünmeye sevk eder. Açıklarını ve yanlışlarını siz bulabilirsiniz. 

Bu filmi izledikten sonra zamanda yolculuk yaptığını iddia edenlerin neden arttığını anlayacaksınız.

Filmin Adı: Predestination - KaderEvet filmde tam olarak Dede Paradoksunu anlatıyor. Jane aslında kim, filmin sonunda kafanız çok karışabilir. Bu bir hipotezdir ve daha çok araştırılması gerekir. Aklınızda tasarladığınız yaşam formuna belki uygundur ya da değildir lakin bu durumun bir takım olgulara ihtiyacı var. Zamanda yolculuğa hazırsanız filme dair detaylara ulaşamayacağınız fragmanı aşağıya iliştiriyorum.Detaylar ve filmi anlamak için izleyin. Bir çok film sitesinde bulabileceğiniz filme YouTube de izin vermiş.NOT: Reenkarnasyon ve Dejavu, yeniden yaşamı değişik şekillerde ele almış olsa da aslında bir yöntem daha var. Daha önce hiç bulunmadığınız bir yerdesiniz ve o an çok derinlerden bir flaş çakar sanki daha önce orada olduğunuz hissi uyanır. Bunu açıklamak güç görünse de aklımıza insan kendi sınırlarını aşabilir mi sorusunu getiriyor.

20 Yorumlar

 1. böyle spiritüel filmleri severim,bi ara izlerim bunlari.elinize sağlik..🙂

  YanıtlaSil
 2. ilginç filmlermiş gerçekten emeğinize sağlık sevgiler....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlginç ve iyi yapımlar olsun istedim teşekkürler

   Sil
 3. dejavu olduğunda çok şaşırıp kalıyorum bu duruma beynimizim oyunları bitmiyor karabasan gibi...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaman zaman zihnimiz bize çeşitli oyunlar yapıyor. Bu da ruh ve bedenimizi etkiliyor aslında. İyi seyirler.

   Sil
 4. Daha önce duymamıştım bu filmleri. Enteresanlarmış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oldukça dikkat çekiciler, farklı yapımlar izlemekte de fayda var. Teşekkürler

   Sil
 5. Konu güzel ve yorumlarınız enfes. Çok sevdim bu yazınızı, tebrikler. Bu filmlere bakmamıştım, bakma isteği uyandı bende...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazı eserlerin, bu film olur kitap olur asıl bilinmesi gereken noktaları vardır. Ve asıl açıklanması gerekende bunlardır. Ama genelde rastladığımız şöyle oluyor böyle oluyor :) Beğenmenize sevindim. Teşekkürler iyi seyirler.

   Sil
 6. Reenkarnasyon benimde ilgimi çeker merak ettim o filmi Gelmiş geçmiş en iyi Türk filmlerinide yazsanıza Selvi Boylum Al yazmalım,Tatar Ramazan en sevdiklerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu seçkiler için en iyi filmler diyemem. Çünkü bu filmler birer seçim ve herkesin farklı zevkleri olabilir. Bu 10 tanıtımdan sonra film tanıtmayı düşünmüyorum. Bir tanıdığımın benim için seçimleriydi paylaşmak istedim. Teşekkürler.

   Sil
 7. "Predestination" ne filmdi ya, inanılmaz. Tekrar tekrar izleyebilirim. Tabii zevk meselesi ama yine de izlemeyenler çok şey kaçırıyor bence. Kaleminize, yüreğinize sağık :)

  YanıtlaSil
 8. hıım o kadar çok film izlememe rağmen predestination filmini duymadıydım. not aldım izlicem tabisidee. geleceğe dönüş filminin hastasıyıım. heinlein de bir dolu kitabını okuduum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok yakınlarında bulunmuşsunuz o halde en kısa zamanda izleyin teşekkürler

   Sil
 9. izlememiştim bu filmleri. Yazınız sayesinde bilgilendim. Teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Farklı yapımlar denemenizde fayda var. Teşekkürler

   Sil
 10. Gelmiş geçmiş en iyi filmler seçkiniz ne kadar güzel olmuş Erhan Bey. Ben kaçırmışım bu seriyi. İçeriklerinde muhteşem filmler var. İzlemediklerimi kesinlikle izleyeceğim. Teşekkürler. Bu arada size İstiridyeden Bahar Mimi görevini devrettik. Muhtemelen hasret ve özlemle beni mimleyen olsa diye düşünüyordunuz değil mi. :) :) Dert anaları olarak bu isteğinizi yerine getirelim dedik. Detaylar bizim blogda, Sorulara bakabilirsiniz. Cevaplarınızı merakla bekliyoruz. :)

  YanıtlaSil
 11. Teşekkür ederim seri devam edecek. Ah mimler, bakacağım sıraya aldım, dert anaları davet ederde kabul etmemek olmaz.

  YanıtlaSil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR