5 Nisan 2019 Cuma

Gelmiş Geçmiş En İyi Filmler Seçkisi (2)


Merhaba yeni bir film tanıtımı ile karşınızdayım. Daha öncede belirttiğim üzere on adet seçkin film önerisi aldım ve onları izleyip paylaşıyorum.


İkinci tanıtacağım film de bir Christopher Nolan filmi. Özellikle bilimsel konulara meraklı olan kişiler bu filmi sevecektir. Daha önce izlemiş olma ihtimaliniz de yüksek.


Yıldızlararası - Interstellar

Bu filmin uzay çalışmaları ve Satürn'e yolculuğu ile alakalı yaşananları zaten izleyeceksiniz. Ben insana dair yönüne dikkat çekmek istiyorum. Şöyle düşünün bir minik kızınız var ve yıllar sonra siz değişmiyorsunuz o ise yaşlı bir nine oluyor. Film üzerine konuşmamız gereken çok şey var. Benim hayatla alakalı yaşam döngüsü düşüncemi farklı bir şekilde uzay konusunda ele almış. İnsanın ulaşmasının mümkün olmadığı boyutlara ulaşmayı sağlayacak şeyin "kara delik" olduğunu ifade etmeye çalışmış. Heyecan duyacağınız ve ilgi çekici sahnelere sahip film, üzerinde uzun uzun düşünmenizi sağlayacaktır.

Film üç saate yakın sürüyor, belki uzun olması açısından uygun bir vakit ayırmanız gerekebilir. Ama genel anlamda mühendis bir baba ile küçük kızının muhteşem iletişimi sizi sürekli ekrana bağlayacak. İyi seyirler.

14 yorum:

 1. en sevdiğim filmlerden biri. bayılmıştımm. zaten en sevilen fimler bölümünde bende de bu film yazmakta güzel olmuş :)

  YanıtlaSil
 2. Güzel bir seçim yapmışsınız bu filmi izlemiştim emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Güzel filmler seçkisi yaptı tanıdığım kişi saolsun

   Sil
 3. dünyanın en iyi filmleri arasına girebilir hiç şüphesiz :)

  YanıtlaSil
 4. Sinemada izlemiştim, çok güzel. Bundan sonrakileri de merakla bekliyorum. Belki izlemediğim çıkarsa diye, oyuncu kadrosu ve kısa bir fragman da koyar mısınız?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben ilk yazımda belirttiğim üzere normalde film tanıtmak niyetinde değildim. Bir tanıdığım böyle bir seçki yapınca bende derlemek istedim. Konuları bile anlatmak niyetinde değilim. Teşekkürler

   Sil
 5. kesinlikle bir defa izlemek yetmiyor ikinci izlemede insan bu filmde daha başka şeyler bulabiliyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet anlam veremediğimiz şeyler yeniden anlam kazanabiliyor teşekkürler

   Sil
 6. Izlemistim, interstellar filmini ama orta derecede begendim. Normalde bu tarz filmleri severim 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu tarzdan yürümeyi düşünüyorum :) teşekkürler

   Sil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR