6 Mart 2019 Çarşamba

Turizm Sektörü Hazırlıklara Başladı!


Bu yıl turizm sezonu erken başlayacağa benziyor. Güney şehirleri şimdiden hazırlıklara başladı bile.

Marmaris’te turizm sezonunun açılmasına kısa süre kala, konaklama tesisleri ve çeşitli işletmeler, eksikliklerinin giderilmesi çalışmalarına hız verdi.

Güney Ege Bölgesi’nin önde gelen turizm merkezlerinden Marmaris’te turizmcileri tatlı bir telaş sardı. Yabancı turistlerin yoğun olarak ağırlandığı, ’Oteller Bölgesi’ olarak adlandırılan Uzunyalı mevkisi ve Siteler Mahallesi’ndeki otel, restoran, kafeterya ve diğer işletmeler, sezonu karşılamak için tadilata girdi. Bu ayın 3’üncü haftasında ilk turist kafilesinin gelmesi beklenen ilçedeki işletmeler, mekanlarını boyayarak ya da konsept değiştirerek sezona hazırlanıyor. Belediye ekiplerinin de alt ve üst yapılarını tamamladığı ilçe merkezinde yürüyüş yollarında parke taşları değiştirildi, halk plajlarında bulunan soyunma ve tuvalet kabinleri yenilendi. Bölgedeki bir otelin yeni sezona hazırlanması için çalışanlardan inşaat ustası Mehmet Demir, "Sezon erken açılacak. Zaman gözetmeksizin tadilat ve bakım işlerini yapıyoruz. 20 gün içinde 30 odalı bir apart otelin boyama ve iç yenileme çalışmalarını bitiriyoruz" dedi.

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu ise "Bu yıl turizm sezonu erken başlayacak. Konaklama tesisleri ve çeşitli işletmeler, misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için hızlı bir tadilat çalışmasına girdi. El değiştiren ve konseptini değiştiren otellerle birlikte 70 bin yatak kapasitemiz mevcut. Kısa sürede tadilatları bitirerek misafirlerimizi ağırlamaya başlayacağız" diye konuştu.

22 yorum:

 1. Sezona az kaldi erken rezevasyonda gec kalmamak lazim

  YanıtlaSil
 2. Bu sezon inşallah iyi geçer

  YanıtlaSil
 3. Ara ara soğuk olsa da güney iller ısınmaya başladı. Sezonun erken açılması normal..

  YanıtlaSil
 4. Aslında turist sayımız fena değil ama gelen turiste para harcatamıyoruz. Daha doğrusu turistin genelde züğürt olanı ülkemize geliyor. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Parası burada değerleniyor diye geliyor turist :)

   Sil
 5. Havalar ısınmaya başladı, güney her zamanki gibi sezonu erken açıyor tabi, normal.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bugün İzmir de kendini gösterdi oldukça sıcaktı

   Sil
 6. Yavaş yavaş zamanı geliyor iyi bir sezon olur inşallah.

  YanıtlaSil
 7. umarım harika bir dönem olur.

  YanıtlaSil
 8. havalar ısınıyor tatil yerlerinde hareketlilik başlar hayırlısıyla.. ben Türkiyenin en doğusunda yaşıyorum malum buralarda kış mevsimi çetin geçmekte Kış turizimine yönelik çalışmalar yapılsa doğu illeride turizim cenneti haline dönüşür düşüncesindeyim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eskişehir de bu yönde güzel çalışmalar yapıldı, daha güzelleri de oralara yapılır umarım.

   Sil
 9. eh artık zamanıdır..bol bol turist gelsin inşallah ülkemize...güzel güzel dinlensinler eğlensinler ...sektörümüz de canlansın..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hadi bakalım böyle güzel ülkeyi nerede bulacaklar öyle değil mi

   Sil
 10. Harika .com a gecince daha iyi olmus abi. Tebrik ederim

  YanıtlaSil
 11. evet bu sene %10 gibi bir artış bekleniyor turist sayısında

  YanıtlaSil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR