Resim Düzenlemek İçin En İyi Program PaintWeb site sahibi bir çok kişi çeşitli grafikler, çeşitli web site düzenlemeleri için grafik programlarına ihtiyaç duymaktadır. Hal böyle olunca yeni programları öğrenmek gerekiyor. Aslında bunun yerine hepimizin üzerinde mutlaka karalamalar yaptığımız, bir süre sonra sıkıldığımız, her bilgisayarda mutlaka olan Paint kullanmak aklımıza gelmiyor. Benim geliyor ondan yazdım bu konuyu.

Tabi ki gelişmiş düzenlemeler için daha profesyonel programları kullanmak gerekiyor. Lakin günlük blog işleri o kadar profesyonel bir grafik çalışması gerektirmiyor. Resim düzenleme programlarının çıkış noktasının Paint olduğunu düşünüyorum.

Kendi blogum için logo, banner, grafik çalışmalarının hepsi mutlaka Paint'ten geçiyor. Ekranızda gördüğünüz resimleri 'Print Screen' tuşu ile zaten kopyalayabiliyorsunuz. Ondan sonra Paint'e attığınız bu görüntü ile istediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

İhtiyacımız olan ilk araçlar burada, yeniden boyutlandır (ki en boy oranını koruyor), kırp, döndür, istediğin şekilde resmi seçebilme şansı blog tasarımları için yeterli oluyor. Yazı ripi içinse online sitelerden ya da Word'den destek alabilirsiniz.Renk düzenlemeleri, fırça boyut ayarları, fırça seçimi, bir sanat eseri yapmak için elinizde tüm araçlar mevcut. Üstelik ben daha Paint 3D'yi kullanmadım, onda da geliştirilmiş yeni özelliklerin olduğunu düşünüyorum.Aşağıda gördüğünüz resim bir süre sosyal medyada da paylaşılmıştı. Bu resmin özelliği tamamen Paint ile yapılmış olmasıdır. Ben bu şekilde bir çalışma yapar mıyım gözüm kesmiyor ama 2D çalışmalarım olursa paylaşırım.9 Yorumlar

 1. paintte mi yapmışlar :) şaşırdım painti ekran görüntüeri üzerinde oynamak dışında pek kullandığım söylenemez ps daha kullanışlı geliyor bana nedense

  YanıtlaSil
 2. Ben ps de kullanıyorum paint de...İkisi de zaman zaman lazım oluyor.

  YanıtlaSil
 3. Paint'i unutuyoruz. Halbuki kullanışlı bir program. Teşekkürler hatırlattığınız için :)

  YanıtlaSil
 4. kesinlikle katılıyorum ben bir çok resmi sadece paint kullanarak düzenliyorum. Painte bide daha hassas bir kesme aracı ayarlasalar arka planı silebilsek mükemmel olacak

  YanıtlaSil
 5. Paint programını ben de kullanıyorum. Kullanılışı gayet basit ve çok büyük bilgiler, beceriler gerektirmiyor. Ve çok iyi sonuçlar çıkıyor. Ama o kadar yeni programlar çıkıyor ki, bu yavaş yavaş unutuluyor sanki. Teşekkürler bu programı hatırlattığınız için.

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel bir yazı olmuş teşekkürler.

  YanıtlaSil
 7. Ara sıra kullanıyorum painti ama dahada profesyonel olmak gerekli esasında çok teşekkürler

  YanıtlaSil
 8. painti sadece boyut kücültme işleminde kullanıyordum..programı övmüş olmanız aslında benim icin iyi oldu..pek de önemsemedigim ,biraz burun kıvırdıgım bir programdı.uygulamalı ögrenme icin gayret sarfetmek de fayda var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu bilmiyorum ama birazda ilgi meselesi olabilir, ben word ile de resimler yapıyorum. Paint her bilgisayarda var, özellikle internetsiz bilgisayarlar painti açar bir dağ manzaralı ev çizerim.

   Sil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR