İş Başvurusu Yapan Adaylar Oyun Oynayacak!


Bankacılık sektörünün dev isimlerinden JP Morgan, yenilikçi projeleriyle dikkat çekiyor. İşe alım alanında uzman şirketlerden biri olan Pymetrics ile yapılan ortaklık kapsamında, mülakatta adaylara oyun oynatılacak. Böylelikle adayların oyun sırasında topladıkları puanlar ve stratejilerle yetenekleri daha şeffaf bir şekilde görülecek. Ayrıca mülakatlarda adaylara objektif bir yaklaşım da sağlanmış olacak.

Artık JP Morgan iş başvurusu iki aşamalı olarak gerçekleşecek. Adaylar öncelikle kendilerinden bahsettikleri videoları şirkete iletecek. Daha sonra ikinci aşamada yapay zekalı oyun oynayacaklar. Oyunda en yüksek başarıyı gösteren adaylar işe alınacak.

Yenilikçi teknolojileri hızlı bir şekilde uyum sağlayan JP Morgan, geçtiğimiz günlerde kendi kripto parası JP Coin’in de duyurmuştu.

14 Yorumlar

 1. Ise basvuranlara oyun oynatmak ilginc bir uygulamaymis ben beninlikle alinmazdim kötüyüm o konuda 😂

  YanıtlaSil
 2. İş başvurusu yapan adaylara oyun oynatmak ne eğlenceliymiş. Tabii bu şekilde bir değerlendirme ne kadar adil orası tartışılır.

  YanıtlaSil
 3. O da güzel bir yöntemmiş. Bakalım zamanla sonucunu da görürüz.

  YanıtlaSil
 4. İş başvurusu yapan adaylara oyun oynatmayı ilk defa duyuyorum. Verimli bir çalışmaya benziyor 😊

  YanıtlaSil
 5. ilginç bir uygulama özellikle paratik zekayı ortaya çıkarmak için bence iyi fikir.çünkü günümüzde bir çok üniversite mezunu bile selam vermeyi bile bilmiyor. ezber bilgi her yeri sarmış durumda. analitik düşünen biriyle çalışmayı tercih ederdim bende patron olsam :)

  YanıtlaSil
 6. İş başvurusu yapanlara oyun oynatmak ilginç, bir o kadar da yaratıcı bir performans ve yetenek değerlendirme yöntemi. İş başvurusu yapacaklar için epey heyecanlı bir deneyim olacaktır.

  YanıtlaSil
 7. Bizim ülkemizde İK personelinin işe alım sürecinde ciddi sıkıntılar var.Daha doğrusu bana denk gelen mülakatlarda bu tespiti yaptım.İhtiyaç olan departmanın ihtiyacı farklı ik nın istediği vasıflar farklı.Neyse bu konudan çok dertliyim daha fazla uzatmicam :))) Yurt dışındaki bu tip çalışmaları görünce neden bizde de objektif ve yenilikçi uygulamalar yok diye kendi kendime soruyorum...

  YanıtlaSil
 8. Bu farklı bir tarzda iş başvurusu tabi, yakında sekiz kez arka arkaya takla atan kişiler işe alınacak haberlerini de duyarsak şaşmayalım. Ama yukarıda anlattığınız işe alım süreci güzelmiş. :)

  YanıtlaSil
 9. Bu uygulama sayesinde işsiz kalmam ben demek ki ����oynamayı severim

  YanıtlaSil
 10. gerçekten çok ilginçmiş,oyun oynayarak performans ölçmek..✔😊

  YanıtlaSil
 11. İşe alımları hem eğlenceli hem daha zor bir hale getiriyor bence.. Oyun sırasında heyecana kapılabilir adaylar..

  YanıtlaSil
 12. vay arkadaş yakında düelloyada davet ederler kazanan işi alsın Allah yardımcımız olsun

  YanıtlaSil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR