Gelmiş Geçmiş En İyi Filmler Seçkisi (1)

Kısa süre önce film zevkine güvendiğim bir tanıdığımla uzun uzun filmler hakkında konuştuk. Bazen çok iyi yapımlar izlediğinizi hatta en çok film kendinizin izlediğini sanıyor olabilirsiniz. Ama tanışacağınız yeni bir kişi bunun gerçek olmadığını size gösterebilir. Benim tanıdığım kişi de bana bunu gösterdi.

İzlemek için bana 10 adet film seçkisi yaptı ve ben de bugün itibariyle bu filmleri paylaşacağım sizlerle.

Gelelim benim izlememi istediği filmlereThe Prestige (Prestij) 


Her sihirbazlık numarası üç bölümden ya da perdeden oluşur.

Birinci bölüme vaat denir, sihirbaz size sıradan bir şey gösterir. İkinci perdeye dönüştürme denir, sihirbaz olağan bir nesneyi alır ve onu olağanüstü bir şeye dönüştürür. Henüz alkışlamazsınız çünkü bir şeyi yok etmek yeterli değildir, onu geri getirmeniz gerek. 

Şu an da sırrı arıyorsunuz ama bulamazsınız çünkü dikkatli bakmıyorsunuz. Siz sırrı çözmek değil kandırılmak istiyorsunuz. 

Film sizleri bu sözlerle karşılıyor ve film iki sihirbazın müthiş rekabetini anlatıyor. Filmin sonuna kadar bu rekabeti ve mücadeleyi görebilecek aynı zamanda her defasında şaşıracaksınız. Bazen hangi sihirbazın tarafında olacağınıza karar veremeyeceksiniz. İyi seyirler.

Bana önerilen bu güzel filmleri anlatırken bu şekilde kısa kısa bahsedeceğim. Filmlerin detaylı anlatılması hiç hoşuma gitmez benim. Bilinen bir film heyecanını kaybediyor. Konu anlatımından çok -gerçekten iyiydi- yorumu daha iyi oluyor benim için. Her izleyici aynı zevkte olmayabilir lakin uzun zaman film izleyenler artık iyi yapımları ayırabiliyor diye düşünüyorum.

11 Yorumlar

 1. Bunu izlemiştim. Zaten başroldeki aktöre de hayranım. İyi hadi gelsin yeni filmler o vakit :) Teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Bilim ağırlıklı filmler seçti benim için saolsun bende zaman zaman paylaşacağım.

   Sil
 2. Film biraz uzun ama o kadar şaşırtmaca yapıyor ki, zamanın nasıl geçtiği belli olmuyor. İyi seçim, teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bir sonraki hamle merakta bırakıyor izleyiciyi teşekkürler

   Sil
 3. Tavsiye ve değerlendirme için editöre teşekkürler

  YanıtlaSil
 4. Bende sizin zevkinize guvenerek izleyeceklerimi liste yapiyorum :)

  YanıtlaSil
 5. ben sanki izledim gibi o kadar çok film izledim ki artık hangisini ne zaman izlediğimi bile pek hatırlayamıyorum tabi yaşlılığın da etkisi var ama güzel bir bölüm oluşturmuşsunuz diğer seçimlerinizi merakla bekliyor olacağız teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Muhabbet esnasında spontane gelişti. Ben de çok film izlerim ama paylaşmıyordum. Bunlar özellikle seçilmiş filmler olması dolayısıyla paylaşmak istedim. Teşekkürler

   Sil
 6. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR