25 Mart 2019 Pazartesi

Apple TV Platformu Geliyor!


Apple, bugğn Apple News aboneliğini ve televizyon yayın platformunu ortaya çıkaracağı ve stratejisini açıklayacağını bir etkinlik düzenleyecek. Platformun fiyatının ise 9,99 dolar olacağı söyleniyor.

Apple'ın bugün orijinal içerik üreteceği platformunu açıklayacağı biliniyor. The Wall Street Journal'ın yayınladığı uzun bir rapora göre HBO, Showtime ve Starz gibi premium kanallarla görüşen Apple, kendi platformu için de bu kanallar gibi kullanıcılardan ücret talep edecek.

Etkinliğinde bu platformda bulanacak olan bazı TV programlarının da görüntülerini göstereceği tahmin edilen Apple, "Netflix katili" olarak tanımlanan bir uygulamada bunları toplayacak ve HBO, Showtime ve Starz gibi kanallara abone olmaları için kolay bir yol sunacak.

Apple'ın platformdan aylık olarak 9,99 dolar talep edeceği neredeyse kesinleşmiş olmasına rağmen şu andaki kullanıcıları için herhangi bir indirim sunup sunmayacağı bilinmiyor. Şirket, ayrıca bugünki etkinlikte iOS oyunlarını da bir araya getirecek bir oyun abonelik hizmeti de tanıtacak.

3 yorum:

  1. Gelecekte karasal yayınların Internet yayıncılığına döneceği kesin. Herkes yatırım yapıyor. Netflix, puhuu vb. siteler bjnlara ornek. Apple bir işe girdiyse kollari sivamak gerek.

    YanıtlaSil
  2. artık her platform kendisi bu işe girmeye başladı rekabet olması da güzel kaliteli işler çıkar ortaya

    YanıtlaSil
  3. Apple TV platformu, yeni bir para kaynağı olacak gibi görünüyor. Tv izlemek için para verilmesinden hiç hoşlanmıyorum. Meraklısı için iyi olabilir tabii.

    YanıtlaSil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR