18 Şubat 2019 Pazartesi

Melek Yatırımcıların Yeni Gözdesi StartersHub


Melek yatırımcı kimdir? Daha önce hiç düşünülmemiş, daha hiç kimse tarafından yapılmamış bir iş fikriniz var ve bu iş ile alakalı tüm projeyi hazırladınız, zarar edeceğini asla düşünmüyorsunuz. Bu nokta da tek gereken kalıyor ki bu da finansal destek. İşte bu noktada melek yatırımcılar devreye girer. Anlamadıkları ama başarılı olacağını düşündükleri işlere yatırım yapıp fikirlerin uygulamaya geçmesine ya da büyümesine destek olurlar.

Melek yatırımcıların gündeminde ise StartersHub var. Erken aşamada girişimlerin ürün veya hizmetlerini pazara sunabilmeleri için girişim sermayesi fonları kadar melek yatırımcılar da kritik önem taşıyor. Erken aşamada yüksek risk ve yüksek potansiyel barındıran girişimlere ortak olan melek yatırımcılar, bireysel olarak da girişimi destekleyerek yarının başarılı şirketlerinin temelini oluşturmada kilit rol oynuyor.

Melek yatırımcılar finansal desteğin ötesinde, bilgi birikimlerini, tecrübelerini ve iş ağlarını girişimcilerle paylaşıyor ve yeni girişimlerin daha güçlü bir başlangıç yapmasına yardımcı oluyor. Böylece girişimler daha hızlı ve sağlam adımlarla ilerleyebiliyor, yarattıkları ekonomik değerlerle hem istihdama hem de ülke ekonomisine katkıda bulunuyor.

Türkiye'nin hızla gelişen startup ekosisteminin dinamizmine dahil olan melek yatırımcılar, girişimlerle birebir ilgilenerek, genç girişimcilerin enerji ve vizyonlarını kendi tecrübe ve birikimleriyle birleştiriyor. Geleceği inşa edecek güçlü startuplar, girişimciyi, yatırım fonlarını ve melek yatırımcıyı bir araya getiren bu iş birlikleriyle gelişiyor.

Türkiye'nin önde gelen erken aşama teknoloji yatırım fonlarından StartersHub, güçlü portföyü sayesinde teknoloji girişimlerine ulaşmak isteyen melek yatırımcıların da dikkatini çekiyor. Kurulduğu 2015 yılından bu yana portföyündeki 56 girişime 3 milyon doların üzerinde yatırım yapan StartersHub yatırım fonu, melek yatırımcıların ve risk sermayesi fonlarının de küresel pazara çıkma potansiyeline sahip girişimlerle tanışmasına destek oluyor.

StartersHub, teknoloji girişimleri ve melek yatırımcılar arasındaki güven bağını kurarak, yatırımların çok daha etkin yönetimine olanak tanıyor. StartersHub'ın profesyonel yatırım ekibi yatırım esnasında da, yatırım sonrasında da hem girişimler hem de diğer yatırımcılar ile profesyonel süreci ilerletiyor. StartersHub portföyündeki 56 girişimin üç yılda aldığı toplam 17 milyon dolarlık yatırımın yüzde 20'sinde melek yatırımcıların imzası bulunuyor. Diğer taraftan, StartersHub bünyesinde gerçekleştirilen hızlandırma programlarınına katılan girişimlerin bir kısmı daha önce melek yatırımcıların desteğiyle kurulup, StartersHub desteği ile başarılarını daha üst seviyeye çıkarmak isteyen şirketler oluyor.

Kendi yatırım komitesinde de melek yatırımcılar bulunan StartersHub ile yatırım turlarına katılan melek yatırımcılar, kendi iş bağlantılarını bu yolla genişletirken, girişimcilik ekosistemi ve startuplar hakkında daha zengin bir deneyim ediniyor.

19 yorum:

 1. Melek yatırımcıları ilk defa duydum

  YanıtlaSil
 2. Güzel bilgiler paylaşmışsınız hiç duymamıştım...Selam ve Dua ile...

  YanıtlaSil
 3. Bilgi sahibi oldum teşekkürler

  YanıtlaSil
 4. Ben de bir melek yatırımcı bulmak istiyorum.:) Şaka bir yana ama bu müthiş bir uygulama..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bize de melek yatırımcı uğrasa ne iyi olur :)

   Sil
 5. Değişikmiş, ilk kez duydum. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeni yeni duyuyoruz aslında en son Osman Pazarlama filminde konu edilmişti melek yatırımcılar. Teşekkürler.

   Sil
 6. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 7. Yanıtlar
  1. İlgili firmayı googleden aratarak bulabilirsiniz

   Sil
 8. Ne kadar ilginç fikirler yazıyorsunuz melek yatırımcıları ilk kez duydum.

  YanıtlaSil
 9. Bir şey merak ettim yorumlara link eklenmesi neden tehlikeli:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumlarım onaylı değil. O yüzden link suistimalini önlemek için belirtmek istedim.

   Sil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR