4 Şubat 2019 Pazartesi

Hacklink nedir? Zararları ve faydaları nelerdir?


Bilmiyorum bu durumu yaşadınız mı?! Blogunuzun belli bir ziyaretçisi vardır, yazdığınız her özgün konu Google'de kısa süre de indexlenir. Yani her şey yolundadır. Sonra bir anda blogunuzun hiti düşer Google bazı konuları indexlemez ya da geç indexler. Bu durumun nedeni Hacklink olabilir mi?

Hacklink kısaca ele geçirilmiş bir siteden haberi ya da izni olmaksızın backlink alma işlemidir. Backlink nedir bilmiyorsanız lütfen buradaki konuyu okuyunuz. Hacklink'ler çoğu zaman Alexa, Pagerank ve diğer SEO değerleri yüksek olan web sitelerinden alınır. Hedef kelimede yükseltilmek istenen web sitesine backlink sağlanması sonucunda bu yüksek değerleri sahip site farkında olmadan backlink verilen siteye destek olmuş olur.

Hacklink'in blogunuza zarar verir, izinsiz koyulan bu backlinkler şikayet edildiği taktirde blogunuz arama motorlarından ceza alır. Hacklink için kalitesiz çakma backlink diyebiliriz. Backlink'e oranla daha ucuza alabilirsiniz. Hacklink size kısa vadede güzel ziyaretçiler getirebilir ama uzun vadede bir çalışma düşünüyorsanız bu pek mümkün değil.

Tabi Hacklink'in de bir piyasası var ve müşterisi de sanılandan çok fazla. Korsan olan bu backlinkler yine yüksek oranda korsan işlerde kullanılmaktadır. Yine bu yöntem aynı sektörde mücadele eden siteler arasında ya da karşıt görüşlü siteler arasında art niyetli kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Hiç etik olmayan ve başkalarına zarar verilerek elde edilen bu haksız anlayışı asla tasvip etmiyorum.
6 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Tabi biraz arka planda dönen bir yöntem. Bilgi vermek için yazdım. Teşekkürler.

   Sil
 2. yine ilginç bir bilgi almış oldum ssayfanızdan çok teşekkürler....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilinmeyen yapılmayan şeyleri araştırmayı seviyorum galiba. Teşekkür ederim yorumunuz için.

   Sil
 3. Ilk defa duydum. Teşekkürler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeni bir bilgi oldu o zaman ben teşekkür ederim

   Sil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR