1 Şubat 2019 Cuma

Google Plus'tan son uyarı: Nisan 2019’da kapatılıyor!


Google’ın sosyal ağ platformu Google Plus’ı ( Google+ ) kapatacağı uzun süredir biliniyordu. Ancak, internet devi geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklama ile platformu başlangıçta planlanan tarihten daha erken kapatacağını duyurdu.

Bu nedenle Ağustos 2019 olarak planlanan tarih, Nisan 2019 olarak değiştirildi. Bu kararın alınmasına gerekçe olarak ise 52.5 milyon kullanıcıyı etkileyen bir güvenlik açığının keşfedilmesi gösterildi.

Google merkezi olarak bilinen Mountain View ofisi, bireysel hesapların 2 Nisan 2019‘da kapatılacağını doğruladı. Aynı zamanda Google Plus tarafından sunulan bazı özelliklerin önümüzdeki haftadan itibaren durdurulacağı ifade edildi.

Örneğin, 4 Şubat’tan itibaren kişisel Google+ hesabınızı kullanarak Google+ profilleri, sayfaları, toplulukları veya etkinlikleri oluşturamayacaksınız. Ayrıca, önümüzdeki haftalarda Google+ oturum açma düğmeleri çalışmayı durduracak.

Bu nedenle herhangi bir siteye veya uygulamaya giriş yapmak için Google+ hesabınızı kullanıyorsanız, giriş yönteminizi acilen değiştirmeniz gerekiyor.

Blogger’dan 4 Şubat’ta, diğer sitelerden ise 7 Mart’ta kadar kaldırılacak olan bir başka özellik  ise Google+ hesabını kullanarak yorum yapmak. Bununla sınırlı kalınmayacak ve tüm sitelerdeki tüm yorumlarınız 2 Nisan’da silinecek.

Google Apps for Google+, etkin kalacağı için yukarıdakilerin hiçbiri Google Apps müşterileri için geçerli değil. Google’ın bu kararı bireysel kullanıcıları etkiliyor.

7 yorum:

 1. Profili blogger mi yapacağız ayarlardan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Google + ile bloglara yorum yapmayı engelleyecek mi onla ilgili bir bilgi yok ama ben fonksiyon kapanana kadar o şekilde tutacağım. Zaten kalkarsa otomotik olarak Blogger'a atama yapacaktır.

   Sil
 2. bu durumu daha önceden öngörüp bir çalışma yaptık bloggerları tek çatı altında toplamayı düşünüyoruz facebooktan artık birbirimizin gönderilerini hızlıca görebilir ve yazı linklerimizi paylaşabiliriz diye düşündük. Birlikten kuvvet doğar sizde bize destek olabilirsiniz sayfamızın linki: https://www.facebook.com/groups/1154018588113970/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizimde Facebook'ta Büyük Blog Yazarları Birliği grubumuz var. Davetiniz için teşekkür ederim.

   Sil
 3. Neyse ki diger platformlar var isteyen birbirini bulur yine 😃

  YanıtlaSil
 4. Acilen blogger profiline geçmek lazım o zaman teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. diğer sosyal medya platformlarında açılan gruplarla birbirimize desteğe devam ediyoruz :)

  YanıtlaSil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR