5 Şubat 2019 Salı

Elektrikli ucuz otomobil geliyor


Elektrikli araç üretim devi Tesla piyasaya daha ucuz bir araç modeli ile dönmeye hazırlanıyor. Lüks ve konfor sunan Tesla araçlarının fiyatları oldukça yüksek, firma da bunun farkında olmalı ki fiyatları düşürme kararı almış.

 Tesla Model 3 ile birlikte daha uygun fiyatlara Tesla sunmaya başladı. Şirketin yeni hedefi ise fiyat avantajını daha da artırmak için daha da ucuz Tesla Model 3 satışına başlamak.

Tesla, Çin‘de başlayacak bu uygulama ile ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşlarının, şirkete olan etkisinin azaltılması planlıyor.

Günümüz fiyatlarıyla, Çin’de bir Tesla Model 3 için 499.000 yuan ödenmesi gerekiyor. Ancak Tesla’nın indirimi sonrasında ödenmesi gereken tutar 433.000 yuan seviyesine düşecek. Yaklaşık 50 bin TL gibi bir indirim yapan Tesla, bu indirim ile Çin pazarındaki gelirini artıracağından oldukça emin.

İndirim için 2019 yılının ikinci yarısını işaret eden Tesla, indirim sonrası ihtiyacı karşılayabilmek için, haftalık 3.000 Tesla Model 3 üretimini hedeflediklerini belirtti.

Ülkemizde Tesla resmi olarak bulunmuyor. Fiyat indirimini Avrupa ülkelerine de uygulayıp uygulamayacağı merak konusu.

6 yorum:

 1. ucuz olsun artık,bizim de arabamız havamız olsun..🙂 elektrikli olması iyimiş,çevreye duyarlı otomobiller yayılsın.. elinize sağlık..✔😊

  YanıtlaSil
 2. alan veren hayrını görsün o zaman ...

  YanıtlaSil
 3. Hibrit teknolojisi nedeniyle piyasası yüksek bir hayli :) Ama otomobil gibi otomobildir Tesla...

  YanıtlaSil
 4. İnşallah ucuz elektrikli otomobil gelir de biz de rahat ederiz.

  YanıtlaSil
 5. Doğayı korumak adına benzinliden elektrikliye geçişi destekliyorum.. Ama elektrik de çok pahalı.. Ahh çıkamadım işin içinden..

  YanıtlaSil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR