15 Şubat 2019 Cuma

Akıllı Şehir Proje ve Fikirleri Yarışmasına Katılmak İstersen!


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen World Cities Congress Istanbul’19 kapsamında, akıllı şehir proje ve fikirleri için bir yarışma yapılacak. 20 Şubat 2019 itibariyle son başvuruların alınacağı Akıllı Şehir Fikir ve Proje Yarışması’nın detaylarına değiniyoruz.

Uzmanlara göre 2050 yılı itibariyle Dünya üzerine 10’u aşkın metropol, akıllı şehir teknolojilerine tam olarak uyum sağlayacak. Enerji açısından bağımsız olacak, teknolojik olarak sakinlerine her türlü imkanı sunacak bu şehirler için çok fazla fikre ve olgun projeye ihtiyaç var.

Akıllı şehir teknolojilerini geliştiren firmalar, geleceğin mimarlık ve şehir plancıları olacaklar. O firmaların ellerinde şekillenecek fikirler ve projeler için şimdiden çalışmak ve üretmek gerekiyor. Bunun önemini fark eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 3. Akıllı Şehir Fikir ve Proje yarışmasını düzenliyor.

World Cities Congress Istanbul’19 (WCC 19) etkinliği kapsamında düzenlenen yarışmaya 20 Şubat 2019 tarihine kadar katılmak mümkün. Peki bu yarışmaya kimler katılabilir, ödüller neler?

Akıllı Şehir Fikir ve Proje Yarışması katılım şekilleri ve şartları:

Fikir Bölümü: Fikir bölümüne Türkiye ve yurtdışındaki lise ve liseden alt düzeyde öğrenim gören öğrenciler başvuruda bulunabilir.

Proje Bölümü: Proje bölümüne Üniversiteliler, Girişimciler ve kentsel yaşam sürecinde aktif rol almak isteyen herkes başvuruda bulunabilir.


Kazananları hangi ödüller bekliyor?

Proje Ana Ödülleri:

Birinciye: 20.000 TL ve Zemin İstanbul Girişimcisi Olma Fırsatı
İkinciye: 15.000 TL ve Zemin İstanbul Girişimcisi Olma Fırsatı
Üçüncüye: 10.000 TL ve Zemin İstanbul Girişimcisi Olma Fırsatı
Yaşam, Eğitim, Çevre, Sağlık, Enerji, Fintech, Ulaşım, Güvenlik kategorilerinde 3000’er TL ödül ve BTM girişimcisi olma fırsatı. 

Fikir Ana Ödülleri:

Birinciye: 3.000 TL ve Tablet, ayrıca BTM Ön Kuluçka Üyesi Olma Fırsatı
İkinciye: 2.000 TL ve Tablet, ayrıca BTM Ön Kuluçka Üyesi Olma Fırsatı

Üçüncüye: 1.000 TL ve Tablet, ayrıca BTM Ön Kuluçka Üyesi Olma Fırsatı

Akıllı Şehir Fikir ve Proje Yarışması’na son başvuru tarihi 20 Şubat 2019’dur. İlk değerlendirmelerin ardından 13, 14, 15 Mart 2019 tarihlerinde başvuran yarışmacılardan bazıları, sunumlarını yapmak üzere davet alacaklar. 15 Mart 2019’da World Cities Congress sahnesinde düzenlenecek ödül töreniyle fikir ve projelere ödüller dağıtılacak. Bu süre zarfında 4-6 Mart 2019 tarihlerinde bazı yarışmacılar ön sunum yapmak üzere davet alabilirler. Tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

7 yorum:

 1. Akıllı şehir konusunda,tamamen yapay zeka kontrollü, araçların yada sistemin sensörler vasıtasıyla haberleşeceği projeyi Microsoft Arizona çölüne kuracağı şehirde geliştirecekmiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok iyi bir gelişme, kontrolü yapay zekaya devretmeleri bakalım nasıl bir sonuç verecek.

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Lise ve üniversiteliler için harika bir fikir projesi gerçekten

   Sil
 3. Akıllı şehir proje ve fikirleri yarışması gayet hoş geliyor kulağa. Ödülü de iyiymiş. Katılacaklara şimdiden başarılar dileyelim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Akıllı şehir insanın kendine vereceği değerlerden olacaktır. Teşekkürler.

   Sil
 4. Akıllı şehir proje ve fikirleri yarışmasına katılmaya benim aklım yetmezde yetenler için iyi düşünülmüş.

  YanıtlaSil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR