17 Ocak 2019 Perşembe

Yeni çılgınlık #10yearschallenge


Hangi sosyal medyayı açarsanız bu resimleri görmeniz mümkün, bir anda hızla büyüdü, insanlar resimlerini paylaştığı gibi çılgın benzetmeler ile geyiğin dibine vuruyorlar.

Sosyal medyayı kasıp kavuran 10 years challenge, Instagram, Twitter ve Facebook başta olmak üzere birçok sosyal medya platformu üzerinden, en çok konuşulan konular arasına girmiş durumda. Peki, 10 years challenge nedir?  Nasıl yapılır?

10 years challenge nedir?
Sosyal medyada her geçen gün yeni bir akım gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Şimdi ise, sosyal medyada 10 year challenge akımı başladı. Bu akım ile birlikte, milyonlarca takipçisi bulunan oyuncular, sanatçılar ve sporcular, 10 yıllık süreçte yaşamış olduğu değişimleri sosyal medya üzerinden takipçileri ile paylaştı.

Bir anda sosyal medyada gündem haline gelen #10yearschallenge etiketiyle Instagram üzerinden yapılan paylaşımların şimdiden 1.5 milyon gönderiye ulaştığını da özellikle belirtelim.

10 years challenge nasıl yapılır?
Eğer sizde bu akıma ayak uydurmak istiyorsanız tek yapmanız gereken, 10 yıl öncesine ait olan bir fotoğrafınızı ve şimdiye ait olan yan yana getirerek sosyal medya mecralarından paylaşmak.

Tabii söz konusu akımdan bahsederken, yapılan efsane paylaşımlardan da bahsetmek gerek. İşte, karşınızda #10yearschallenge etiketiyle ön plana çıkan paylaşımlar!

Seçilmiş ilginç paylaşımlar4 yorum:

 1. Beni de ekleseydiniz keşke :) https://www.instagram.com/p/BssqfxUAWadNKCa_Upgu2fMswcwq577qc-FMQg0/ :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi sizi de eklerim :) Site göm kodunu alamıyorum takip isteği gönderdim onaylayın.

   Sil
 2. 10 yıl dile kolay bir zaman çoğu paylaşımlarda güzel değişimler var. Konuyu bizede hatırlattığın için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sosyal medyacılar için değişik bir hareket oldu. Yalnız bugün gelen iddiaya göre ınstagram yüz tanıma sistemi için data topluyormuş

   Sil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR