18 Ocak 2019 Cuma

vLogger'a özel harika bir ürün

Uzun süredir Sony tarafında merakla beklenen ve seride orta segment olarak konumlandırılacak olan, vLogger odaklı aynasız fotoğraf makinesi Sony a6400 tanıtıldı. Gerçek zamanlı takip ve oto-focus özelliklerine sahip olan bu kamera, 24,2 Megapiksellik APS-C Exmor CMOS sensörüyle dikkat çekiyor.

Sony a6400 özellikleri ve fiyatı

Aynasız fotoğraf makinesi olarak satışa sunulacak olan Sony a6400, haberin başında da belirtiğimiz gibi özellikleriyle ön plana çıkmayı başarıyor.


Orta segmentte hitap edecek olan Sony a6400, serinin bir önceki modeline kıyasla daha geliştirilmiş özellikleriyle adından söz ettiriyor.

Söz konusu bu özelliklere bakacak olursak, yeni nesil Sony a6400‘de hızı ve performansıyla kullanıcıların beğenisini kazan AF sistemi yer alıyor. AF sistemi sayesinde 0.02 saniye de netleme yapabilen yeni nesil fotoğraf kamerası ayrıca yapay zeka odaklı Bionz X görüntü işlemcisine de ev sahipliği yapıyor.

Özellikle vLogger‘ların ilgi odağı haline gelen yeni nesil A6400‘de 180 derece dönebilen bir 3 inçlik bir ekrana da yer verilmiş. Bunun haricinde hafif ve lens takılabilen yapısıyla A6400 tam anlamıyla taşıması kolay bir Vlogger kamerası olarak tasarlandığını söyleyebiliriz.

4K çözünürlüğünü de destekleyen yeni nesil kamera, birbirinden kaliteli çekimler yapmanıza olanak sağlıyor.

Söz konusu kameranın dikkat çeken diğer önemli özelliklerinden bahsetmeye devam edecek olursak,  A6400 ayrıca 4K çözünürlüğünde ve 30 FPS hızında video çekimi yapabiliyor.

1080p çözünürlükte ise 120 FPS hızına kadar video çekimini destekleyen yeni  A6400, serinin diğer modellerine kıyasla oldukça gelişmiş özelliklere sahip olduğunu bir kez daha görmekteyiz.

Tüm bu detayların haricinde, göz algılama sistemine ve yüz takip özelliğine de ev sahipliği yapan yeni nesil fotoğraf makinesi, her anlamıyla Vlogger’ların ihtiyaçlarına göre tasarlandığını da görmekteyiz. Peki, Sony A6400 fiyatı nasıl olacak? İşte, cevabı!

Sony a6400 fiyatı ve çıkış tarihi!
Yapay zekasıyla da farklı bir kullanıcı deneyimi sunana Sony,  söz konusu kamerasını Şubat ayının başından itibaren 900 dolardan satışa sunacağını da müjdeledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR