9 Ocak 2019 Çarşamba

Üniversiteli gençler, toplum yararına çalışıp, cep harçlığı alacak

Üniversiteli gençler, bu yaz ayından itibaren toplum yararına programı kapsamında çalışarak cep harçlığı kazanabilecek. Üniversiteli gençler toplam 3 ay boyunca haftada 3 gün çalışarak aylık 2 bin 425 TL maaş alabilecek.


Üniversiteli gençler, bu yaz ayından itibaren toplum yararına programı kapsamında çalışıp, cep harçlığını kazanacak. Üniversiteliler 3 ay boyunca haftada 3 gün çalışarak 2 bin 425 lira harçlık alabilecek.

Üniversiteli gençler, bu yaz toplum yararına çalışıp, cep harçlığı elde edebilecek.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)'un yeni programı, öğrencilerin çalışma hayatıyla tanışmalarını ve çalışma disiplini kazanmalarını hedefliyor. Programa göre; üniversite öğrencileri Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında kamu kurum veya kuruluşlarında 3 ay süreyle toplum yararına programı kapsamında çalışabilecek.
Katılımcıya, günlük asgari ücret miktarının katılım sağlanan gün sayısı ile çarpımıyla ortaya çıkan miktar ödenecek. Toplum Yararına Programlar'ın uygulama süresi haftada 3 gün olmak üzere günlük 8 saat şeklinde düzenlendi. Öğrencilere, çalıştıkları her gün için 67,36 TL ödenecek.

12 hafta boyunca 36 gün çalışan gençler, 2 bin 425 lira harçlık elde edebilecek.

2 yorum:

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR