12 Ocak 2019 Cumartesi

Organik yarasa gübresi ile para kazan


Yarasa gübresi, organik bir bitki besinidir. Yarasaların beslenme zincirinde yer alan böcekler nedeniyle tarım için oldukça değerli bir gübre oluşmaktadır. Üstelik bu gübre, yarasa mağaralarında doğal bir fermantasyon sürecinden geçer ve böylece tarım alanında kullanıma uygun hale gelir. Size kalan ise bu dışkıyı toplamak ve işlemektir.

Organik tarımın ne kadar popüler olduğunu biliyorsunuz. Organik tarımda tavuk veya büyükbaş hayvan gübresi kullanılmaz. Yarasa gübresi ise % 100 organik bir yapıya sahip olduğu için organik tarım yapan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Uzun yıllardır yurt dışında yapılan bu iş, ülkemizde de yapılmaya başlamıştır. Önerim; bu konu hakkında tüm detayları öğrenmenizdir. Kendiniz bilinçli bir şekilde bu işi yaparsanız müşteri bulma konusunda da sıkıntı yaşamazsınız.

5 yorum:

 1. Amerika bu gübre ile verimi 6 ya katladi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu bilgi de önemini vurgulama açışından çarpıcı olmuş teşekkürler

   Sil
 2. Ben şehir dışı sayılacak bir yerde yaşıyorum. Buralarda yarasa çok hemen onları beslemeye başlamalıyım. Madem çok para var. :):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yakınlarda mağara varsa hemen kapatın :) Aksi halde yarasa evleri kurmak gerekiyor. Kolay gelsin :)

   Sil
 3. Organik tarım günümüzde gittikçe daha çok önem kazanıyor. Organik yarasa gübresi ile ilgili yazınız da ilgilileri için iyi bir kaynak olacaktır. Üretim aşamasındaki zorlukları tahmin edebiliyorum.

  YanıtlaSil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR