10 Ocak 2019 Perşembe

MEB liselilere girişimcilik eğitimleri verecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ‘tasarım-beceri atölyeleri’nin hayata geçirileceği liselerdeki öğrencilere yenilikçi düşünme, problem çözme, iletişim, iş birliği gibi becerilerinin geliştirilmesi için girişimcilik eğitimleri verilecek


MEB 2023 Eğitim Vizyonu’nda tüm okullarda tasarım-beceri atölyelerinin kurulması öngörülüyor. Bu hedef doğrultusunda Bakanlık Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Genç Başarı Eğitim Vakfı arasında gençlerin girişimcilik becerilerinin geliştirilmesine yönelik iş birliğine gidildi.

Genç Başarı Eğitim Vakfı ile imzalanan protokol kapsamında Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda ilk kez ‘GençBizz Liseler Arası Girişimcilik’ programı başlatılacak.

GÖNÜLLÜLER EŞLİK EDECEK

Program çerçevesinde öğrenciler danışman öğretmenleri ve iş dünyasının gönüllüleri eşliğinde girişimcilik, finansal okur yazarlık ve istihdam edilebilirlik becerilerini geliştirme fırsatını yakalayacak.

Süreci bir eğitim ve öğretim yılına yayılan GençBizz Liseler Arası Girişimcilik programı, ilk etapta Bakanlığın tasarım-beceri atölyelerini hayata geçireceği pilot okullarda uygulanacak. Programın ilerleyen eğitim ve öğretim yıllarında ise daha fazla okulda uygulanması hedefleniyor.

2 yorum:

  1. Harika haber bu tür güzel girişimler ülkemiz eğitimi ve iş gücü için çok onemli

    YanıtlaSil
  2. Ezberci eğitim çocuklara gençlere hiç bir şey öğretmiyor. Bu tip düşünmeyi geliştirici eğitimlerin verilmesi gerekiyor.

    YanıtlaSil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR