13 Ocak 2019 Pazar

Joseph Heller’in ünlü romanından George Clooney’li ‘Catch-22’ dizisi


3. Joseph Heller'in sevilen II. Dünya Savaşı romanından uyarlanan Catch-22'da George Clooney, Kyle Chandler ve Hugh Laurie rol alacak. Bu dizi şimdiden bolca ödül alacak gibi duruyor.


Hulu tarafından ekrana taşınan George Clooney’li Catch-22 uyarlamasından ilk kare yayınlandı. Joseph Heller’in ünlü romanından ekrana taşınan dizi, altı bölüm halinde izleyici karşısına çıkacak.


Catch-22’nun oyuncu kadrosunda başlıca rolleri George Clooney, Kyle Chandler, Christopher Abbott, Hugh Laurie, Giancarlo Giannini, Jay Paulson ve Julie Ann Emery paylaşıyor. Dizi konu olarak, Birleşik Devletler’in Hava Kuvvetlerinde pilot olarak görev yapan John Yossarian'ı takip ediyor. Buradaki işleyişten hiç memnun olmayan ve daha farklı bir pozisyona atanmak isteyen John, tanımadığı insanların hedefi olmaktan ve pilotlukla ilgili anlamsız bir kuraldan ötürü rahatsızdır ve bu durumu değiştirmek için elinden geleni yapar.

Catch-22’nun senaryosunu Luke Davis ve David Michod kaleme alırken yönetmen koltuğunda Clooney, Grant Heslov ve Ellen Kuras gibi isimler görev yapıyor.

Joseph Heller imzalı roman, daha önce 1970 yılında usta yönetmen Mike Nichols tarafından ekrana da uyarlanmıştı.

Catch-22 ilk sezon bölümleriyle Hulu platformunda izleyici karşısına çıkacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR