13 Ocak 2019 Pazar

Jordan Peele'nin "The Twilight Zone" dizisi yeniden uyarlanıyor


Twilight Zone, Jordan Peele'nin hayal gücüyle 1959'da yayınlanan televizyon dizisinden yeniden uyarlanacak.

Geçtiğimiz yıl yeşil ışık yakılan, Jordan Peele’in elinden çıkacak The Twilight Zone serisi resmi olarak 2019 yılı içinde bizlerle olacak. Peele bu yeniden çekimde Rod Serling’in koltuğuna hem yapımcı hem de anlatıcı olarak geçecek.

The Twilight Zone televizyon tarihinin en sıra dışı işlerinden biri. Black Mirror günümüz izleyicisine çok orijinal görünse de bundan yaklaşık 50 yıl önce benzer şeyler yapılmıştı bile. 1959-1964 yılları arasında beş sezon olarak yayınlanan antoloji günümüzde nice eserlere esin kaynağı oldu. Ülkemizde TRT’de Alacakaranlık Kuşağı adıyla yayınlanan şov oldukça sevilmiş olsa da yurt dışında olduğu kadar yankı uyandıramamıştı. Dizinin yayınlandığı dönemde ABD televizyonlarında sürrealizme bakış açısı kalıcı olarak değişmişti. Truman Show, Black Mirror, The X-Files ve daha sayısız eserde Twilight Zone izlerini görebilirsiniz.

Jordan Peele kısa bir tanıtım videosuyla serinin 2019′da bizlerle olacağını duyurdu.


Halka ayna olabilen sayılı kişilerden biri de Jordan Peele. Oscar ödüllü Get Out filmi gibi işlerine baktığımızda bunu rahatlıkla görebiliyoruz. O yüzden içimiz biraz rahat açıkçası.

Bu deneme CBS‘in ünlü seriyi ilk kez uyandırmaya çalışması değil. Yapım 1985’te üç sezon ve 2002’de bir sezon olarak tekrar izleyici karşısına çıkmış olsa da istenilen etki bir türlü yakalanamamıştı. Peele bunu başarabilecek bir isim olarak görülüyor. Bekleyip göreceğiz!

1 yorum:

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR