18 Ocak 2019 Cuma

Evde ne iş yapılır? Evde yapılacak işler nasıl bulunur?


Gittikçe zorlaşan geçim şartları, insanları ek iş aramaya yönlendirmektedir. Durum böyle olunca, evde iş imkanı kategorisinde yapılacak işler değerlendirilmektedir. Özellikle bayanların evde yapabilecekleri işler, ev ekonomisine ciddi katkılar sağlayabilir.


Evde Kına ve Düğün Aksesuarları İmalatı İşi

Evde yapılan işlerden biride kına ve düğün aksesuarlarının imalatıdır. Kına sepeti, kına paketleme, nedime tacı, nedime çiçeği, damat çiçeği, gelin çiçeği, nikah şekeri paketleme ve kına mumu paketleme gibi işler, evde yapılabilmektedir. Bu işte, paket başı veya parça başı ücretlendirme yapılmaktadır. Eve iş veren firmalar, silikon tabancası dahil olmak üzere, diğer bütün malzemeleri evinize getirmektedir.

Evde Kına – Düğün Aksesuarları İmalatı Yaptıran Firmaları Nasıl Bulabilirim?

Bunun için ilk olarak bölgenizde bulunan organizasyon firmalarını ziyaret etmenizi öneririz. Eve iş veren bu firmaları nasıl bulabilirim derseniz Google’ye ”şehir adı + organizasyon” örneğin ”bursa organizasyon” gibi bir arama yazarsanız birçok firma karşınıza çıkacaktır.

İkinci bir alternatif: Düğün salonlarını gezip onlara eve kına paketleme tarzı yada nikah şekeri paketleme işi veren firmaları sormaktır. Bunun gibi işletmeler zaten bu sektörün içinde olduklarından size yol göstereceklerdir.

Üçüncü alternatif: Kına veya boncuk malzemesi satan yerlerden bilgi almaktır.

Dördüncü alternatif: İş ilanı siteleridir. Bu siteleri takip ederek de bir sonuca ulaşabilirsiniz.


Evde Kalıp Sabun Paketleme İşi

Kalıp sabun kategorisinde sabun paketleme işi, bayanlar evde yapacağı işlerden biridir. Paketleme performansına göre bu işten ciddi bir gelir elde edebilirsiniz. Evde paketleme yapacak kişi sayısının fazla olması, gelirinizin artmasında ciddi bir rol oynayacaktır.

Sabun Paketleme Firmalarına Nasıl Ulaşırım?

Bunun için öncelikle şu adımları izleyin;

1 – İş ilanı sitelerini inceleyin. Bulamadınızmı?
2 – İnternette bölgenizdeki sabun üreten firmaları araştırın, bu firmaların telefon numaralarını internetten bulun ve irmanın insan kaynakları bölümüyle iletişime geçin onlara evde sabun paketleme veya buna benzer bir iş aradığınızı iletin. Onlar size olumlu yada olumsuz bir dönüş mutlaka yapacaklardır. Yine olmadı mı?
3 – Ambalajcıları dolaşın onlara paketleme için ürün sattıkları firmaları sorun. İşiniz yaver giderse ve bu firmalarla çalışıyorlarsa size bu firmaları söyleyeceklerdir. Bundan gerisi de size kalıyor


Çorap Paketleme veya Ütüleme İşi

Evde iş imkanları kategorisinde değerlendirebileceğimiz bir iş te çorap paketleme veya ütülemedir. Bazı firmalar ütüleme işi birlikte paketleme işini de verirken, bazı firmalar sadece paketleme işi vermektedir. Çorap paketleri on ikilidir. Çorapların kartı, çift haline getirilen çorapların üst kısmına basılmaktadır. Daha sonra, bu çoraplar 12’li paketlenmektedir.

Evde Çorap Paketleme İşi Veren Firmaları Nasıl Bulabilirim?

Bulunduğunuz il tekstil yönünden faaliyet gösteren bir il ise bu işi bulmanız zor olmayacaktır. Evde çorap paketleme işi veren firmaları bulabilmek için aşağıdaki admlar size yardımcı olabilir;

Öncelikle İş ilanları sitelerini takip edin.
İnterneti kullanın ”Maltepe çorap paketleme” gibi aramalar yapın. Tekstil firmalarının genelde nerelerde olduğunu öğrenin. Bir sonuç alamadınız mı?
Bulunduğunuz il yada ilçedeki esnaf sanatkarlar odasını ziyaret edin bu firmaları sorun. Yine sonuç alamadıysanız
Muhasebecileri gezin mükelleflerinden biri paketleme işi yaptırıyor olabilir.


Oyuncak Montajlama

Oyuncakların montaj işlemleri, firmalar için maliyeti artırmaktadır. Bu nedenle, birçok firma, daha düşük maliyetli olan evde oyuncak montaj işini evlere vermektedir. Bu evde ek iş kategorisindeki işte, oyuncaklar parça halinde evinize gelmektedir. Başlangıçta montajlama işlemi, çok yavaş olabilir. Ancak zamanla hızlandıkça geliriniz de artacaktır.


Buzdolabı Süsü ve Turistik Hediye İşi

Silikon tabancası ile mıknatıs ve süs yapıştırılmaktadır. Daha sonra paketlemesi yapılmaktadır. Bu işte de paket başı anlaşma yapılmaktadır. Zamanla seri bir şekilde imalat ve paketlemeyi yapabiliyorsunuz.


Hac ve Umre Malzemeleri Hazırlama

Özellikle bayanlar için, hac ve umre malzemeleri kategorisinde, namaz takkesi dikme işi, evlere verilen işler arasında yer almaktadır. Ayrıca tekstil sanayisinde, elbiselerin üzerine boncuk işleme işi de evlere verilmektedir. Başörtü kenarı yapma işi ve benzeri birçok iş yine tekstil sanayisinde, evlere verilen işler arasında yer almaktadır.


Evde Tesbih Dizme

Tesbih dizme işi, evde yapılan en klasik işlerden biridir. Bu işte seri bir şekilde tesbih dizerek, ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz. Tesbih başına ücretlendirme yapılmaktadır. Namaz tesbihleri 99 adettir ve imameden oluşur. İmame ile birlikte, bütün boncukları ve ara imameleri de dizmiş olmanız gerekir.Çağrı Merkezi Operatörlüğü

Çağrı merkezi işi de evde ek iş kategorisindeki işlerden biridir. İnternet ve bilgisayar, bu iş için yeterlidir. Çağrı merkezi işi, genellikle iş ilan sitelerinde bulunur. Geliri de oldukça iyidir. Gün boyu sürekli olarak müşteri hizmetleri kategorisinde hizmet veriyorsunuz.


Evde Çocuk Bakıcılığı

En yaygın işlerden biridir. Bunun için karşılıklı güven çok önemlidir.Sonuçta size çocuk emanet edilecek. Çocukları ve bebekleri seviyorsanız ve sabırla çocuklara bakabiliyorsanız, evinize bakmak için çocuk alabilirsiniz. Bu gün çalışan anneler ve babalar, çocukları için güvenilir çocuk bakıcısı aramaktadır. Bu sektörde de isim yaptığınız zaman, sürekli bakacak çocuk bulabilirsiniz. Ayrıca, çocuk bakımı ile ilgili kitapları da okuyabilirsiniz. Hem bu kategoride gelişirsiniz, hem de para kazanabilirsiniz.

Çocuk bakıcılığı işi arıyorsanız sizlere tavsiyemiz çevrenizde bulunan kamu binalarını ziyaret edip orada size sıcak gelecek bir bay yada bayana çocuk bakıcılığı işi yaptığınızı bu yönde ihtiyacı olan biri olup olmadığını eğer olursa telefon numaranızı kişiye vermenizi öneririz. Bunun dışında işkur’a da başvuru yapabilirsiniz.


Evde Makale Yazarlığı

Makale(içerik) yazarlığı evde para kazanma yollarından biridir. Her geçen gün büyük bir ihtiyaç haline gelen internet, beraberinde evde iş imkanı  meydana getirmiştir. Bu sektörlerden biri de makale yazarlığıdır. Size bir bilgisayar ve internet bağlantısı gerekir. Kompozisyon yazma yeteneğiniz varsa ve bilgisayarda hızlı yazı yazabiliyorsanız, makale yazarı arayan sitelere üye olup, eve iş veren firmalar kategorisinde, hemen yazmaya başlayabilirsiniz. Kompozisyon yazma yeteneğiniz var ancak bilgisayarda hızlı yazı yazamayanlar, zamanla yazı yazma hızı gelişecektir.

6 yorum:

 1. Sanırım bana en uygunu makale yazmak olmalı ne güzel evde yapılan işler varmış hiç haberim yoktu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Makale yazmak üretmek ve paylaşmanın en güzel hallerinden teşekkürler

   Sil
 2. Çok güzel iş fikirleri bence bende bir tane önermek istiyorum. Ceza evinde mahkumların yaptığı kum boncuk tespihler bileklikler çok moda evde yapıp satılabilir. Ben bir kaç tane bileklik yapmıştım uğraştırıcı ama paris te bir müşteriye 3 tane sini 200 euro ya satmıştım Türkiye de ki pazarı nedir bilmem.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa çok teşekkür ederim. İş fikirlerine bunu da ekleyeyim.

   Sil
 3. Çağrı Merkezi Operatörlüğünü önermiyorum biraz kötü :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok fazla olmaya başladı. Lakin bir tanıdığımdan duymuştum, ekip şefi midir nedir mücadeleleri oluyormuş :S

   Sil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR