23 Ocak 2019 Çarşamba

En iyi selfie çeken akıllı telefon hangisi?

Akıllı telefonlarımızın kameraları her geçen gün daha da iyiye giderken bunları tarafsız bir biçimde puanlayan DxOMark Selfie programını duyurdu. Artık ön kameraları da değerlendirecek olan DxOMark Selfie programının lideri bakalım kim oldu?

2010 yılından bu yana kamera ve lenslerde, 2012 yılından bu yana da akıllı telefonlarda, tarafsız bir şekilde inceleme yaparak, cihazları çektikleri fotoğraflar ve videolara göre puanlayan DxOMark artık yepyeni bir alan daha faaliyet gösterecek.

Rekabetin dozunun her geçen gün arttığı akıllı telefon pazarında artık ön kameralarda son derece güçlü. Bunun farkına varan DxOMark bugünden itibaren akıllı telefonların ön kameralarını da test ettiklerini duyurdu. Birçok farklı kriterde yapılan testler sonucunda oluşturulan listenin zirvesine ise iki farklı model yerleşti.

Karma sonuçlarda Google Pixel 3 ve Samsung Galaxy Note 9 92 puanla ön kameraların lideri olurken Xiaomi Mi Mix 3 84 puanla ikinci ve Apple iPhone XS Max 82 puanla üçüncü konumunda. Galaxy Note 9 ile aynı kameraya sahip olan Galaxy S9 Plus ise ilginç şekilde dördüncü sırada kendisine yer bulmuş.

Ön kameralardan çekilen fotoğraflara baktığımızda Pixel 3 99 puanla zirvede yer alıyor. Onu 96 Puanla Galaxy Note 9 ve 83 Puanla Mi Mix 3 takip ediyor. Videolara baktığımızda ise bu defa Galaxy Note 9 86 puanla birinci olurken Mi Mix 3 85 puanla ikinci ve Pixel 3 83 puanla üçüncü oluyor.

İlk aşamada 12 farklı modeli teste tabi tutan DxOMark ilerleyen günlerde yeni modellerde ekleyecektir. Bakalım listenin zirvesindeki modeller ne zaman değişecek?


1 yorum:

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR