27 Ocak 2019 Pazar

Dikkat ilerde pazar var!


İstanbul sakinleri ne şanlı ki Yandex İstanbullular için bir semt pazarlarının kurulduğu yerleri gösteren bir navigasyon hazırladı.

Yandex, semt pazarlarının kurulduğu yollar hakkında kullanıcılarını uyararak daha doğru bir rota oluşturacak.

Şehir hayatının vazgeçilmez bir geleneği olan ve öne çıkan alışveriş yerleri arasında bulunan semt pazarları, bir yandan tüketicilere ihtiyaçlarını karşılamak için pek çok fırsat sunarken diğer yandan trafik için önemli bir problem haline gelebiliyor.

Kullanıcılarına trafik ekosisteminde yardımcı olan özellikler geliştiren Yandex Navigasyon, İstanbul'da kurulan semt pazarları konusunda da önemli bir çalışma yaptı. İstanbul'un tüm ilçelerindeki 66'sı kapalı olmak üzere 440 adet pazar yerini haritasına ekleyen Yandex, kullanıcılarının pazar yerlerine yanlışlıkla girmesini önleyerek daha doğru bir rota oluşturmasını sağlayacak.

Yandex, semt pazarlarının kurulduğu günlerde 07:00 – 21:00 saatleri arasında trafiğe kapatılan yolları kendi haritasında da kapatarak rota üzerinden çıkaracak. Yandex bu yeni özelliği sayesinde kullanıcılara günlük hayatlarında ve özellikle pazar yerlerinin geçtiği yollarda rota oluştururken kolaylık sağlayacak.

1 yorum:

  1. Şirketten yeni gelen iPad'e de kurayım hemen. Yazınız sâyesinde hatırladım; eskisini gönderdik merkeze...

    YanıtlaSil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR