23 Aralık 2018 Pazar

Yeni dizi "Bozkır" dizisi izlediniz mi?


Küçük bir kasaba da ufak bir çocuk cinayeti ile başlayan hikaye farklı cinayetlerin işlenmesi ile devam ediyor. Oyunculuklarını beğendiğim yukarıdaki bu iki polis cinayetleri çözmek ile uğraşırken bir yandan da kasabaya yerleşmiş bir godoman ve onun şımarık kızı ile uğraşmak zorundalar. Godoman'ın cinayetlerle henüz direk ilişkisi tespit edilemese de şüpheler üzerinde.
Her bölümünü merakla bekliyorum. Bu akşamda 4.bölümü gelecek.

Bozkır 4.Bölüm Fragman
Dizinin Konusu

“Her katil, yaşadığı yere benzer.”

“Paslanmış kafesler, gören ve susan diller, küçük bir şehrin zulasında cinayetler. Cehennem var mı yok mu? Bozkır’ın söyleyecekleri var.”

Mesleğinde deneyimli başkomiser Seyfi ile genç, delidolu ve çaylak polis Nuri Pamir şehirde bir çocuk cinayetini ile karşı karşıya kalırlar. Bu cinayet onları şehrin nüfuzlu iş adamı Abbas Bey ve kızı Dilara’ya götürür.

Bozkır, gerçekçi dili ve karakterleriyle tipik bir iyi-kötü çatışmasından çok gri alanlardan, suç ve ceza, adalet duygusu, vicdan gibi kavramlardan besleniyor.

Mor Menekşeler, Eski Hikaye gibi dizilerin senaryolarının yanında grafik roman ve mizah çalışmalarıyla tanınan Levent Cantek’in senaryosunu Ali Demirel ve Barış Erdoğan ile birlikte yazdığı Bozkır’ın yönetmen koltuğunda Şöhret, Es Es, Bugünün Saraylısı gibi dizilerle adından söz ettirmiş Bahadır İnce oturuyor.

3 yorum:

  1. 4.bölümü hiçbiryerde bulamadım

    YanıtlaSil
  2. Dizide giderek tempo artıyor. Bu cinayetin altından kim çıkacak gerçekten merak konusu.

    5.bölüm fragmanı yayınlandı
    https://youtu.be/Zl0L7Xldi6c

    YanıtlaSil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR