11 Aralık 2018 Salı

Soylu duyurdu: 55 bin polis alınacak


Geçtiğimiz aylar itibariyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' nun açıklamaları gündeme yansımıştı. Bu açıklamalarda toplamda 55 bin polis alımı yapılacağına değinilmiş ve polis alımlarının belirli periyotlarla alınarak göreve başlatılacağına, eğitimlerinin gerçekleştirileceğine değinilmişti. Polis alımlarıyla alakalı bu süreç henüz netleşmedi. Mevcut polis alım sürecinin ardından yeni bir polis alım ilanının yayımlanması ve kamuya polis alımlarının sağlanması bekleniyor. Binlerce vatandaş tarafından hem polis hem de PÖH alımları hakkında çeşitli talepler gündeme aktarılmaya çalışılıyor. İlan bekleyen adaylar, ilan şartlarındaki yaş şartlarının iyileştirilmesini bekliyorlar.

ŞARTLAR DEĞİŞTİRİLECEK Mİ?

Binlerce kişinin bu ilanlara şartlar iyileştirildiği takdirde başvuru yapma imkanına sahip olacağına ve imkan tanınmış olmakla beraber, umut ışığının yanmasına da olanak sağlanacağı yönünde ifadeler kullanılıyor. Binlerce aday sosyal medya platformları üzerinden resmi isimlere ve makamlara seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Bu alım süreci beklenirken, Polis ve Polis Özel Harekat (PÖH) alımıyla alakalı da bazı sorular sitemiz isinolsa.com üzerinden aktarılıyor. Adaylar polislerin ve PÖH' lerin maaşlarını merak ettiklerini dile getiriyorlar. Bu bağlamda merak edilen maaş konusuna açıklık getirmeye çalışacağız.

PÖH MAAŞLARI, POLİS MAAŞLARI

Adaylar tarafından yöneltilen sorularda polis maaşları merak ediliyordu. Bu noktada polis maaşlarını merak eden adaylar için 4800 TL olduğunu söyleyebilmek mümkün durumdadır. Aynı şekilde Polis Özel Harekat (PÖH) pöh maaşları da 4000-6000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR