31 Aralık 2018 Pazartesi

E-Devlet'i kullanıyor musunuz? 2019'da daha çok kullanacaksınızUlaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 2019 yılında E-Devlet‘e eklenecek olan yeni hizmetleri açıkladı. İşte, eklenecek olan yeni hizmetler!

2019’da E-Devlet’e hangi hizmetler eklenecek?

E-Devlet hizmeti ile ilgili bir takım önemli açıklamalarda bulunan Bakan Turhan, 2019 yılından itibaren söz konusu hizmet üzerinden vergi borcu, trafik cezası, muayene sigorta bilgileri gibi farklı kamu kurum ve kuruluşlarındaki bilgilere tek bir hizmet üzerinden erişebileceğini müjdeledi.

Söz konusu konu hakkında ise açıklama yapan Bakan Turhan açıklamasında; ” Hizmete kayıtlı kullanıcı sayısında 40 milyon olan yılsonu hedefimizi, 1 Aralık itibarıyla aştık. e-Devlet  Kapısı’nda 4 binden fazla elektronik hizmeti kullanıcılarımıza sunuyoruz. Bu yıl toplam hizmet kullanım sayısı, 2 milyar 527 milyon 133 bin 163’e ulaştı.

2019’da e-Devlet Kapısı’na hizmet entegrasyonlarımız hızla devam edecek. Gelecek yıl kullanıcıların araçlarına ait vergi borcu, trafik cezası, muayene,  sigorta bilgileri gibi farklı kamu kurum ve kuruluşlarındaki bilgilere tek bir  hizmet üzerinden erişebilecek” ifadelerine yer verdi.

Son dönemde, hizmet skalasını iyice genişleten sisteme, hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz Kasım ayında pasaport ve sürücü belgesi başvuru durumu sorgulama hizmeti kullanıma sunulmuştu.

E-Devlet'e buradan giriş yapabilirsiniz

2 yorum:

  1. e-devlet faydalı bir hizmet oldu. 2019'da daha çok kullanacağa benziyoruz.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. E-devlet gerçekten güzel kolaylıklar sağlamaya başladı. Üzerinizde olan her şeyi resmi sayfada görebiliyorsunuz. Portatif kişisel bir hafıza. Daha çok fazla geliştirilebilir.

      Sil

YORUMLARA LİNK EKLENMESİ TEHLİKELİ VE YASAKTIR